YouTube Ücretsiz Film Yayınlarına Başlıyor
|

İnternetin en büyük platformlarından YouTube, reklam destekli ücretsiz film yayınlarına başlıyor.

Video barındırma web sitesi olarak karşımıza çıkan firma merkezi Amerika Birleşik Devletleri’deki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 tane eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınarak halen daha dünyadaki en büyük şirket satış listelerinde yer alıyor. Televizyon kanallarını altüst eden video sitesi şimdi de online film platformlarına rakip olmaya geliyor. Geçtiğimiz aylardan beri filmleri satın alan Google, 100’den fazla Hollywood klasiğini bünyesi kattı bile. Firma Rocky, Terminatör, Hayvan Bakıcısı, Zookeper, Agent Cody Banks, Legally Blonde gibi filmlerle şimdiden birkaç sınırlı bölgede yayına başladılar. Reklam destekli olacaklarını belirttikleri bu filmleri ücretsiz yayınlayarak 1,9 milyarın üzerindeki kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek. Ayrıyeten ise ilerleyen zamanlarda sponsorlu veya video içinde özel reklamlarla bu ücretsiz hizmetteki film sayısını arttırmayı planlıyorlar.

YouTube now offers free, ad-supported streaming Hollywood movies

Roku ve Vudu gibi ücretsiz film gösterimi yapan diğer markalarda benzer bir sistemde çalışsa dahi YouTube’un yanında biraz daha sönük kalacağa benziyor. Bakalım diğer firmalar bu konuda nasıl hamleler yapacak beklemedeyiz. Platformun kendi kanalına ise şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.