YouTube Premium Türkiye hizmeti başladı: İşte fiyatları ve özellikleri
|

YouTube Premium Türkiye hizmeti başladı: İşte fiyatları ve özellikleri

YouTube Premium bugün itibariyle Türkiye’de hizmete başladı. Premium fiyatı ne kadar, standart YouTube üyeliğinden ne farkı var? Ayrıca ilk üç ay ücretsiz olacak.

Uzun bir süredir yurtdışında kullanımı yaygınlaşan YouTube’un Premium hizmeti artık Türkiye’de. YouTube’un Premium hizmeti sayesinde reklamsız şekilde video izlemek, istediğiniz videoları indirmek gibi ek ayrıcalıklara sahip oluyorsunuz. Bunlar dışında YouTube tarafından hazırlanan orijinal içeriklerin hepsini de izleyebilir. Standart YouTube videolarını “picture in picture” yani “resim içinde resim” şeklinde farklı uygulamalarda gezinirken kullanabilirsiniz. Ayrıyetten Spotify rakibi YouTube Müzik ile kolayca müzik dinleyebiliyorsunuz. Hepsi bir yana bu hizmeti ilk üç ay ücretsiz deneyip sonra üyeliğinizi başlatabiliyorsunuz.

YouTube Premium Türkiye fiyatları:

Premium ve Müzik ikilisinden oluşan standart paket için aylık 16,99 TL ücret belirlenmiş. Sadece YouTube Müzik’e abone olmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret ise 13,99 TL olacak. Ayrıca diğer servisler gibi YouTube da aile üyeliği sunuyor. 5 kişilik Premium + YouTube Müzik aboneliği 25,99 TL gibi bir fiyata ulaşılabiliniyor. Bununla birlikte aile üyeliğini yalnızca YouTube Müzik için almak isterseniz 20,99 TL gibi bir miktar ödemeniz gerekiyor.

Premium’a abone olmak için mobil uygulamada videoların altında çıkan indirme butonunu veya ayarlar kısmındaki Premium bölümüne tıklayabilirsiniz. Site üzerinden de Premium abonesi olma imkanına sahipsiniz. Ek olarak iOS uygulamasından abone olmaya çalıştığınızda fiyatların değişiklik gösterdiğinin altını çizelim. Buna örnek vermek gerekirse 16,99 TL’lik standart paketi, iOS uygulamasından almak istediğinizde 21,99 TL gibi bir ücret ortaya çıkıyor.

YouTube Premium’un internet sayfasına ve daha fazla detaylı bilgiye şuradaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.