YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı! 2019 YÖKDİL sınav belgesi sorgula!

YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı ile ilgili bilgiler belli oluyor.

2019 YÖKDİL Ne Zaman? Yökdil Sınavına Kimler Girebiliyor? 

Adaylar tarafından “YÖKDİL sınav giriş yerleri belli oldu mu?”, “YÖKDİL sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?” gibi soruların cevabı haberimizde. Lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavı için yabancı dil puanı almak isteyen adayların girmek istediği bu dil sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 il ve 35 sınav merkezinde, saat 14.00’te, tek oturumda gerçekleşecek. Adaylar 30 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında başvurularını yapmıştı. Başvuruların sonucunda 4-9 Mart tarihleri arasında sınav giriş belgeleri sınava gireceklerin erişimine sunuldu. Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan sınavın sorularını Ankara Üniversitesi hazırlıyor. Süreci ise Anadolu Üniversitesi yönetiyor.

Sınav ise Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde olacak. 2019 İlkbahar Dönemi YÖKDİL Sınavının sonuçlarının ardından adaylar 11-15 Mart tarihinde bu sınava itirazlarını yapabilecek. Bu sınava lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adayların girmesi gerekiyor. Ayrıca sınavda barajı geçmek için yüksek lisans ile doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması isteniyor. Sınav belgelerine şuradaki adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

İstanbul Kadıköy Bit Pazarı yeni adresi nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul’un popüler bit pazarlarından olan Kadıköy Bit Pazarı için Göztepe’de kendisine ayrılmış…

Reyting nedir, nasıl ölçülür? Total ve AB grubu ne demektir?

Reyting nedir? Reyting nasıl ölçülür? Reyting ölçme aletiyle ölçüm nasıl gerçekleşir? Total…