Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak? 31 Aralık Tatil Mi? Okullar Tatil Mi?

Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak? 31 Aralık Tatil Mi? Okullar Tatil Mi?

Yılbaşına günler kala akıllarda kalan sorulardan biri daha cevap buldu.

Yılbaşı Kaç Gün Tatil Olacak? Resmi Tatil Mi?

Geri sayımın başladığı bugünlerde milyonlarca insan acaba Yılbaşı Tatili olacak mı? diyerek merak ediyor. Yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı olarak geçen bugün için şimdiden planlar yapılmaya başlandı. Bu yıl Pazartesi gününe denk gelen 31 Aralık akşamı başlayıp 1 Ocak akşamı sona erecek yılbaşında tatil olacak mı? Hafta sonuyla beraber birleştiğinde eğer salı günü de tatil olursa birçok kişi yılbaşı tatiline Cuma gününden gidip Salı günü dönebileceği 4 günlük tatile sahip olacak. Şuan ise okullarda 31 Aralık resmi tatil olmadığı için eğitime devam edilecek. Ancak 1 Ocak 2019 Salı günü ise resmi tatil nedeniyle okullar bir gün tatil ilan edilecek.

Yılbaşı Kaç Gün Tatil Olacak? Resmi Tatil Mi?

Peki Yılbaşı ve Noel Arasındaki Fark Nedir?

Noel, her yıl dünyadaki Hristiyanların çoğunluğu tarafından 25 Aralık’ta kutlanır. Kutlamalar 24 Aralık’ta Noel arifesiyle başlayan İsa’nın doğumunun kutlandığı bir zaman dilimidir. Yılbaşı ise bunların dışında insanların birbirine hediyeler alarak beraber toplanıp sohbet ettikleri bir gün olarak geçer.

O zaman sizlere dinlemeniz için güzel bir yılbaşı listesi bırakıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=0iQ3NXKDacE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.