Yeni Oyun Servisi Apple Arcade ile Ödeme Servisi Apple Card Duyuruldu!
| |

Yeni Oyun Servisi Apple Arcade ile Ödeme Servisi Apple Card Duyuruldu!

Apple’ın bugün gerçekleştirdiği özel etkinliğinde yeni oyun servisi Apple Arcade tanıtıldı.

Birkaç hafta önce duyurulan ‘Apple Şov Zamanı‘ etkinliği 25 Mart günü firmanın Cupertino kampüsündeki Steve Jobs Theatre’da gerçekleşti. Herkesin merakla beklediği ve ne olacağı ile ilgili tahminler yürüttüğü etkinlikte birçok yeni ürün duyuruldu. Bunlardan biri de yeni bir oyun servisi olacak Apple Arcade platformu oldu. Yaklaşık bir milyar kişinin App Store‘dan oyunlar indirip kullandığını biliyoruz. İşte bu yeni sistemde Apple cihazlarının iOS, macOS ve tvOS işletim sistemlerinde çalışacak.

Yeni Oyun Servisinde Neler Olacak?

Firma oluşturacağı tek bir abonelik sistemiyle artık birçok oyunu bu servis içinde sunabilecek. Artık kullanıcılar tek bir oyuna her ay para vermek yerine aylık abonelik ile yüzlerce stüdyonun tüm oyun kataloğuna rahatlıkla ulaşabilecek. Ayrıca bu serviste herhangi bir reklam yer almazken servis sizlerin ne yaptığınızı takip etmiyor ve gizliliğe önem veriyor. Birde aile paylaşımı sistemi de bu ücret içinde kullanılabilecek. Arcade adlı servise App Store’daki özel bir kategoriden erişim sağlanabilecek. İlk olarak 10+ ülkede açılacak servis zaman içinde 100’den fazla ülkede aktif olacak. Türkiye’de ise Apple‘ın resmi sitesine göre sonbahar aylarında bu servisi kullanabileceğiz.

apple arcade 2019 yeni oyun servisi özellikleri

Bu hizmete destek veren stüdyolar arasında Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman ve Ustwo Games yer alıyor. Google Stadia‘dan bir hafta sonra ve E3‘ten önce tanıtılan bu yeni servisin henüz fiyatlandırılması konusunda bir bilgi aktarılmadı.

Apple Kredi Kartı Apple Card Hakkında Detaylar

Apple, Goldman Sachs ve Mastercard ortaklığıyla sunulan yeni Apple Card, şimdiki geleneksel kartlara karşı hızıyla dikkat çekiyor. Apple News Plus haber ve dergi uygulamasının yanında duyurulan bu yeni ödeme alternatifinde kartın yıllık, uluslararası, limit aşımı ücretleri bulunmuyor. Ayrıca gizliliğin ön plana çıktığı bu yeni ödeme sistemin hiçbir kart numarası, CVC numarası (online ödemeler için şifre) ve son kullanım tarihi gibi bilgiler yer almıyor.

Apple Kredi Kartı Apple Card Hakkında Detaylar

Bu sisteme kayıt olmak için Apple Wallet uygulamasıyla beraber yeni hesap açıp dijital bir kart numarası almanız gerekiyor. Kullanıcılar Apple Pay’in aktif olduğu her yerde bu özelliği rahatlıkla kullanabilecek. Bu sistemle beraber yaptığınız alışverişlerde harcadığınız tutarın %2’si hesabınıza geri aktarılacak ve birde Apple ürünü satın aldığınızda toplam fiyatın %3’ü hesabınıza geri aktarılacağı belirtiliyor. Kullanıcılarına güzel bir uygulama sunan Apple, bu yeni sistemine “Daily Cash” ismini veriyor.

Apple TV+ Duyuruldu

Apple, artık Netflix gibi kendi içeriklerinin yapımcılığını üstlenecek. Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel gibi isimlerin katıldığı etkinlikte birçok yerde yer almayan yeni yapımlar ekranlarınıza gelecek. iPhone, iPad ve Apple TV’lere Mayıs ayında gelecek uygulama, macOS’a sonbahar aylarında gelecek. Bu uygulamaya da tek seferlik bir ücret ile beraber istediğiniz kanala ulaşıp reklamsız bir şekilde izlenilebilecek. Bu serviste sonbahar 2019’da Türkiye’de kullanıma açılacak.

Apple TV+ Duyuruldu

Tüm bu yeni servis hizmetlerinin ücretleri şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak çok yakında açıklanacağını belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.