Kanadalı indie rock grubu Broken Social Scene yeni şarkısıyla geri döndü.

Gruptaki elemanları sayarak bitiremeyeceğiniz Kanadalı Broken Social Scene 7 yıl sonra yeni albümüyle geri döneceğini yeni şarkıyla haber verdi. En son  4. albümleri ‘Forgiveness Rock Record’ ile 2010’dan beri sessizliğini koruyan grup Late Show with Stephen Colbert’e katıldıkları programla yeni albümleri “Halfway Home”u da duyurmuş oldular.

Kevin Drew grupla ilgili en son “Bir grup olarak birlikte 17 yıl geçti ve bıraktığınız yerden başlayalım. Her zaman öyle oldu. Bu albümde son bir yıldır açılıp kapandığımız bir çalıştık ve anthemik bir grup olduğumuz için kutlamayı bu ilk şarkıyla birlikte sunmak istedik “diye düşündük. Bunun birlikte olmasını istedik ve bu kayıtta hepimizin olmasını istedik. İşte budur. Şu an ve dünyanın haliyle olduğu gibi, yapabileceğimizi bildiğimiz tek şey dost olarak geri döndü. […] Hepimizin bir araya gelmesi önemliydi, çünkü şu anda politik olarak yapabileceğimiz tek şey bu … ” diye belirtiyor.

Henüz çıkış tarihi belli olmayan 5. stüdyo albümü “Halfway Home”la aynı isimli parçayı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.