Yarın Okullar Tatil Mi? 31 Aralık Resmi Tatil Mi? Yılbaşı Tatili!

Yılın son günü olan 31 Aralık 2018 yani yılbaşı günü okullar tatil olacak mı? sorusunun cevabı aranıyor.

Yılbaşında Okullar Tatil Olacak Mı? Resmi Tatil Ne Kadar Sürecek?

Gregoryan takvimine göre yılın son günü için milyonlarca insan acaba Yılbaşı Tatili olacak mı? diyerek merak ediyor. Yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı olarak geçen bugün için şimdiden planlar yapılmaya başlandı. Bu yıl Pazartesi gününe denk gelen 31 Aralık akşamı başlayıp 1 Ocak akşamı sona erecek yılbaşında tatil olacak mı? Hafta sonuyla beraber birleştiğinde eğer salı günü de tatil olursa birçok kişi yılbaşı tatiline Cuma gününden gidip Salı günü dönebileceği 4 günlük tatile sahip olacak. Şuan ise okullarda 31 Aralık resmi tatil olmadığı için eğitime devam edilecek. Ancak 1 Ocak 2019 Salı günü ise resmi tatil nedeniyle okullar bir gün resmi tatil olacak. Bu durumda çalışanlar ve öğrenciler 1 günlük bir tatilin ardından çarşamba günü ders başı yapacaklar.

Yarın yani 31 Aralık Pazartesi günü tatil olan iller:

Adıyaman, Erzincan, Sivas, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Bitlis, Gümüşhane, Malatya ve Kahramanmaraş illerinde 31 Aralık Pazartesi günü okullar yoğun kar yağışından dolayı tatil edildi. Bu iller dışında henüz diğer şehirler için bir açıklama yapılmadı.

Yılbaşında Kapalı olan yollar

Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli ve Kadıköy’e doğru çıkan yollar yılbaşında araç trafiğine kapatılacak. Yeni yapılan açıklamada: “Pazartesi günü Beyoğlu İstiklal Caddesi ve bu caddeye çıkan yollar saat 15.00’dan, Taksim Meydanı’na çıkan cadde ve sokaklar ile diğer yollar saat 19.00’dan, Beşiktaş ilçesindeki yollar 15.00’dan, Şişli ilçesindeki yollar saat 16.00’dan, Kadıköy ilçesindeki yollar saat 17.00’dan itibaren tedbirlerin sona ermesine kadar kapatılacaktır.” diyerek dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

İstanbul Kadıköy Bit Pazarı yeni adresi nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul’un popüler bit pazarlarından olan Kadıköy Bit Pazarı için Göztepe’de kendisine ayrılmış…

Reyting nedir, nasıl ölçülür? Total ve AB grubu ne demektir?

Reyting nedir? Reyting nasıl ölçülür? Reyting ölçme aletiyle ölçüm nasıl gerçekleşir? Total…