Woodstock: Three Days That Defined a Generation fragmanı yayında!

Woodstock: Three Days That Defined a Generation fragmanı yayında!

Müzik tarihinin en görkemli festivallerinden Woodstock: Three Days That Defined a Generation belgeselinin fragmanı yayınlandı.

Woodstock, festivalin orijinal adı ile Woodstock Music and Art Fair, 15-18 Ağustos tarihlerinde 1969 yılında New York’ta bir arazide gerçekleşmiştir. Michael Lang önderliğinde John P. Roberts, Joel Rosenman tarafından gerçekleştirilen bu festival, Amerika’da yaşanan siyasi gerilime karşı çıkılmıştır. Vietnam Savaşı’nın Amerikan halkı üzerinde yarattığı travmanın ilk belirtileri sonucunda düzenlenen protestoların bastırılmasıyla halka karşı kötü davranılmıştır. Bu kötü günlere karşı birlik, beraberlik ve sevginin pekişmesi amacıyla düzenlenen bu belgesele tüm ülkeden 400 bine yakın insan katılmıştır. Festivalde yaşananların anlatılacağı 50. yıldönümüne özel bu belgeselde o döneme geri döneceğiz. Festivalde ise Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin, Crosby, Stills, Nash & Young, Richie Havens, Jefferson Airplane, Joan Baez gibi birçok ünlü isim konser düzenlemişti. Bunların dışında festivalin 50. yılına özel düzenlenecek etkinliğin afişine aşağıdan göz atabilirsiniz.

woodstock festivali 2019 line up kadrosu listesi biletler

Belgesel prömiyeri Tribeca Film Festivali’nde gerçekleşecek!

Bundan tam 50 yıl önce “Barış ve Müzik” sloganıyla ortaya çıkan bu olayın ortaya çıkışı ve sonrasındaki süreci bu belgeselde yeniden anlatılacak. Belgeselin yönetmenlik koltuğunda Barak Goodman otururken senaryoyu ise Don Kleszy ile beraber kaleme alıyor. Ayrıca belgeselde festivalin daha önce hiçbir yerde görülmeyen arşiv görüntüleri ve festivalin yapıldığı mandıranın sahibi Max Yasgur ile yapılan eski konuşmalarda yer alıyor. Belgeselin prömiyeri 24 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 2019 Tribeca Film Festivali’nde yapılacak. Woodstock: Three Days That Defined a Generation belgeseli 24 Mayıs tarihinden sonra sinemalarda gösterime girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=WEaMka89dM4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.