Wikipedia’dan Türkiye’yi Özlediğini Belirten Kampanya

Geçtiğimiz sene kapatılan ve henüz açılmayan Wikipedia türkiye’yi özlediğini belirten bir kampanya başlattı.

Wikipedia, We Miss Turkey (Türkiye’yi Özledik) kampanyası başlatarak sosyal medyadan sorulan sorulara cevap veriyor. 2017 yılının nisan ayında DAEŞ ile ilgili yayınladıkları nedeniyle kapatılan özgür ansiklopedi Wikipedia geri dönmek üzere çalışmalarını yapmıştı. Ve türkiye’den gelen talepleri yerine getirdiklerini ve gerekli değişiklikleri yaptıklarını belirtmelerine rağmen bu yasakta herhangi bir değişiklik olmamıştı. 1 yıla yaklaşan zaman diliminde resmi hesaplarından “We Miss Turkey” kampanyasını duyurdu. “Bir sabah uyansanız ve Wikipedia’ya erişemeseniz ne hissederdiniz? Türkiye’de bu olay yaklaşık 10 ay önce yaşandı. Türkiye’de yaşayan 80 milyon insan bir anda Wikipedia’yı okumaktan ve Wİkipedia’ya destek vermekten alıkonuldu. İşte bu yüzden bu hafta boyunca Türkiye ile ilgili bilgiler paylaşacağız. #WeMissTurkey hastagiyle bize Türk kültürüyle ilgili soruları sorun ve biz de bütün bir hafta boyunca bilgileri güncelleyelim.” We Miss Turkey kampanyasına için profil sayfası çerçevesiyle de desteklerimizi beklediklerini rica ediyorlar.

Bizde Wikipedia‘nın en kısa zamanda geri dönmesini ve herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmadan kullanmak istiyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.