Wacken Open Air 2020 kadrosu, biletleri, posteri ve tarihleri

Wacken Open Air 2020 yani 31. kez her zaman olduğu gibi Hamburg’un kuzeyinde yer alan Wacken adlı bir köyde düzenlenecek.

Wacken 2020 için ilk kadrolar açıklandı. Bu yıl da metalcilerin mabedi, tapınağı olan ve bir nevi kutsal görevlerini yerine getiren binlerce insanların katıldığı Wacken 2019 yılı çok hareketli geçti. Bunlar dışında festivalin gerçekleştiği alanda birçok değişiklik meydana geldi. Bu değişikliklerden bir kısmı şöyle; artık biralar büyük araçlarla meydana taşımaktansa festivalin yer altına fıçı ile biranın ulaştırıldığı bir düzenek yerleştirdiler. Bununla beraber zeminde de yeni drenaj sistemini yapılarak altyapı yağmur ve çamura karşı biraz daha dayanıklı bir duruma geldi. Tabii ki bunlar Wacken‘e yetmedi ve metal yoga, e-spor arenası ve black metal vegan chef ile yemek atölyesi de festivale eklendi.

Wacken Open Air 2020 festivalin 31. yılı

 

Wacken Open Air 2020 festivalin 31. yılı

Festival alanındaki ana sahneler geçtiğimiz yıllarda; The Black Stage, Faster; The True Metal Stage, HARDER; Party Stage de LOUDER olarak yeniden tasarlandı. Böylece sahne isimleri festival ziyaretçilerinin de slogandan tanıdığı gibi artık FASTER, HARDER ve LOUDER ile anılacak. Bu yılda daha ilk açıklanan gruplar sonrasında etkinlik bir kez daha dünyadaki en büyük metal festivali olduğunu kanıtlamış oldu. Böylece her sene olduğu gibi 31. yıl için satışa sunulan biletlerde daha ilk 2 günde tükendi. Festival 30 Temmuz – 1 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İşte Wacken 2020 özelinde sahne alacak ilk isimler şöyle: At the Gates, Amon Amarth, Beast In Black, Cemican, Death Angel, Hypocrisy, Judas Priest, Mercyful Fate, Nervosa, Sick of it All, Sodom ve Venom oldu.  Wacken Open Air 2020 festivalinin sold-out olan ancak buna rağmen ulaşabileceğiniz biletleri ve detaylı bilgi için wacken.com ile metaltix.com sitelerine göz atabilirsiniz. (Festivalin en güzel fotoğrafları için Laçin Temoçin Instagram hesabını takip etmenizi öneriyoruz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Twin Peaks’in Yeni Haline Bu Videoyla Göz Atıyoruz

Twin Peaks kasabasının bugünkü haliyle olan değişimlere bakmak için Showtime bir video…