Wacken Open Air 2019 kadrosu, tarihi ve nerede yapılıyor?

Wacken Open Air 30. kez her zaman olduğu gibi Hamburg’un Wacken kasabasında düzenlenecek.

Biz de her yıl olduğu gibi bu özel anlara şahit olmak için orada olacağız. Bu yıl da metalcilerin mabedi, tapınağı olacak ve bir nevi kutsal görevlerini yerine getirecek binlerce insanla 2019 yılına damgasını vuracak. Aynı zamanda festival alanında da geçtiğimiz senelerde değişikler yapıldı. Bu değişikliklerden bir kısmı şöyle; organizatörler birayı kamyonlarla taşımaktansa onbinlerce ziyaretçinin katıldığı festivale fıçı ile birayı boru hattı yerleştirdiler. Aynı zamanda zeminde de yeni drenaj sistemini yaparak altyapıyı güçlendirdiler. Bu sayede zemin kolayca bozulup katılanları zorlamıyor.

Wacken Festivali 2019 - 30. Yıl Özel

Wacken Open Air festivali 2019 – 30. yıl özel kadrosu

Bunun dışında sahne isimlerinde de değişikliklere gidildi. Festival alanındaki ana sahneler: The Black Stage, Faster; The True Metal Stage, HARDER; Party Stage de LOUDER olarak düzenlendi. Artık sahne isimleri festival ziyaretçilerinin de bildiği gibi FASTER, HARDER ve LOUDER ile özdeşleşmiş oldu.

Bu yıl sahne alacak isimlerden bazıları: Slayer, Parkway Drive, Demons & Wizards, Prophets of Rage, Sabaton, Powerwolf, Body Count feat ICE-T, Saxon, Within Temptation, Anthrax, Opeth, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Airbourne, Testament, Rage, Monster Magnet, Uriah Heep, Eluveitie, Meshuggah, Kvelertak, Tesseract, Dark Funeral, Venom INC., Unleashed, Septicflesh, Avatar, Beyond the Black, Legion of the Damned, Emilbulls, Crematory ve toplamda 100’ü aşkın grup festivalde yer alacak.

Wacken Open Air 2019 festivalinin halen satışta olan biletleri ve detaylı bilgi için wacken.com ile metaltix.com sitelerine göz atabilirsiniz. (Festival hakkında daha fotoğraf için Laçin Temoçin Instagram hesabını takip edebilirsiniz.)

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Margot Robbie’nin Başrolünde Bulunduğu “I, Tonya”dan Uzun Fragman

Margot Robbie‘nin başrolünde bulunan “I, Tonya“dan uzun soluklu bir fragman yayınlandı. Söylenenlere…

Yeni Suspiria Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Luca Guadagnino’nun yönetmenliğini yaptığı Suspiria filminin yeni yapımından ilk fragman paylaşıldı. Dario Argento’nun 1977…