VPN kullanmadan Imgur'a girmenin kolay yolu! Imgur nasıl açılır?

Ünlü fotoğraf paylaşma platformlarından biri olan Imgur sitesine uzun bir süre önce erişim engeli geldi. Peki Imgur.com’a nasıl girilir? bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Resim paylaşma platformu Imgur’a bundan çok uzun zaman önce Vikipedi gibi Türkiye’den erişime kapatıldı. Fakat bunu çözmek için birkaç yol ortaya çıktı. Öncelikle Vikipedi sitesine girmek için kullanılan ‘0’ desteğine benzer bir şekilde erişime açılmaya çalışıldı. Böylece Imgur’un sitesine başına 0 koyarak girebiliyordunuz. Ancak 2019’un başlarında bu yöntem engellenerek bu platforma VPN ve DNS kullanımlarıyla girmeniz gerekmeye başladı. Bu yöntem çok kullanışlı olmadığı ve çoğu zaman yavaş kaldığı için kullanıcıları zorlamaya devam ediyor. Peki bu erişim engelini nasıl açabiliriz hep beraber bir göz atalım.

Imgur sitesinde kolayca girmenin yolu nedir?

Kolay olarak Vikipedia ve Imgur sitesine girmenin yollarından bir tanesi kapatıldı. Fakat Vikipedia sitesine başına ‘1’ yazarak girebilirken Imgur’un sitesine ise bir eklenti veya bir yönlendirme sitesiyle giriş yapabiliyorsunuz. Öncelikle 0imgur.com adlı websitesine girerek kolayca resimlerinizin bağlantısını ekleyerek erişim sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Firefox kullanırsanız şu eklentiyi de kurabilirsiniz. Bunlar dışında ise Mac işletim sistemi kullananlar Safari tarayıcısındaki şu eklentiyi kurup imgur.com’un sitesini https://0imgur.com/ adresine https://i.imgur.com/ adresini https://i.0imgur.com/ adresine yönlendirerek kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Wikipedia’dan Türkiye’yi Özlediğini Belirten Kampanya

Eğer bunlar sizde işe yaramaz ise imgurp.com/a/ bu adresin sonuna resmin sonundaki 7 haneli kombinasyonu ekleyip rahatça bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

AUZEF 2019 telafi (bütünleme) sınav sonuçları açıklandı! Aksis sorgulama

İstanbul Üniversitesi Açıktan ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sınavları geçtiğimiz hafta gerçekleşti.…

Payitaht Abdülhamid 80. bölüm full HD izle! Payitaht 81. bölüm fragmanı!

Payitaht Abdülhamid 81. bölüm 5 Nisan TRT 1 ekranlarında yayında olacak. Dizinin…