VPN kullanmadan Imgur'a girmenin kolay yolu! Imgur nasıl açılır?

VPN kullanmadan Imgur’a girmenin kolay yolu! 0imgur nasıl açılır?

Ünlü fotoğraf paylaşma platformlarından biri olan Imgur sitesine uzun bir süre önce erişim engeli geldi. Peki Imgur.com’a nasıl girilir? bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Resim paylaşma platformu Imgur’a bundan çok uzun zaman önce Vikipedi gibi Türkiye’den erişime kapatıldı. Fakat bunu çözmek için birkaç yol ortaya çıktı. Öncelikle Vikipedi sitesine girmek için kullanılan ‘0’ desteğine benzer bir şekilde erişime açılmaya çalışıldı. Böylece Imgur’un sitesine başına 0 koyarak girebiliyordunuz. Ancak 2019’un başlarında bu yöntem engellenerek bu platforma VPN ve DNS kullanımlarıyla girmeniz gerekmeye başladı. Bu yöntem çok kullanışlı olmadığı ve çoğu zaman yavaş kaldığı için kullanıcıları zorlamaya devam ediyor. Peki bu erişim engelini nasıl açabiliriz hep beraber bir göz atalım.

Imgur sitesinde kolayca girmenin yolu nedir?

Kolay olarak Vikipedia ve Imgur sitesine girmenin yollarından bir tanesi kapatıldı. Fakat Vikipedia sitesine başına ‘1’ yazarak girebilirken Imgur’un sitesine ise bir eklenti veya bir yönlendirme sitesiyle giriş yapabiliyorsunuz. Öncelikle 0imgur.com adlı websitesine girerek kolayca resimlerinizin bağlantısını ekleyerek erişim sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Firefox kullanırsanız şu eklentiyi de kurabilirsiniz. Bunlar dışında ise Mac işletim sistemi kullananlar Safari tarayıcısındaki şu eklentiyi kurup imgur.com’un sitesini https://0imgur.com/ adresine https://i.imgur.com/ adresini https://i.0imgur.com/ adresine yönlendirerek kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Wikipedia’dan Türkiye’yi Özlediğini Belirten Kampanya

Eğer bunlar sizde işe yaramaz ise imgurp.com/a/ bu adresin sonuna resmin sonundaki 7 haneli kombinasyonu ekleyip rahatça bağlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.