Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (12 Nisan - 19 Nisan)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (12 Nisan – 19 Nisan)

Nisan ayının üçüncü haftasında 10 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Shazam! 6 Güç ve Hababam Sınıfı Yeniden yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Hayvan Mezarlığı ile Dumbo ve Türk İşi Dondurma filmleri takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Hellboy 

İlk filmde bebeklikten yetişen ve Nazilerden kurtarıldıktan sonra yükselen bir şeytanın, karanlık güçlere karşı verdiği mücadelesi anlatılan karakter geri dönüyor. Yeni filmde, doğaüstü ve insanın dünyaları arasında sıkışıp kalmış bir intikam peşinde koşan antik bir büyücüyle savaşına tanıklık ediyoruz.

Yönetmen: Neil Marshall

Oyuncular: David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane

Altın Eldiven / The Golden Glove /Der Goldene Handschuh

Fatih Akın‘ın son filmi In the Fade Altın Küre kazanmıştı. Suç ve gerilim türündeki bu yeni filmde ise 1970-1975 yılları arasında Hamburg’un Red Light District bölgesinde dört kadını öldüren seri katil Fritz Honka cinayetlerindeki kişileri ise Zum Goldenen Handschuh adlı bardan seçiyor.

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Jonas Dassler, Katja Studt, Marc Hosemann

Şipşak Aile / Instant Family

Film, Pete ve Ellie bir aile kurmaya karar verdiklerinde evlat edinmek için bir adım atmalarıyla başlıyor. Hiç çocukları yokken, aralarında 15 yaşında asi bir kızın da bulunduğu üç kardeşle tanıştıklarında, kendilerini bir gecede üç çocuklu bir aile olarak bulurlar. Şimdi ise Pete ve Ellie’nin aile olma umuduyla, komik bir şekilde şipşak ebeveynliği öğrenmeye çalışmaları gerekmektedir.

Yönetmen: Sean Anders

Oyuncular: Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Moner

After

Tessa Young on sekiz yaşında bir üniversite öğrencisidir; basit bir hayatı, mükemmel notları ve dünya tatlısı bir erkek arkadaşı vardır. Genç kız bütün hayatını gelecek planları üzerine kurmuştur; ta ki dövmeli ve pirsingli, serseri Hardin’le tanışıp bu planları altüst olana kadardır.

Yönetmen: Jenny Gage

Oyuncular: Josephine Langford, Hero Fiennes-Tiffin, Samuel Larsen

Büyük Macera / The Big Trip

Şapşal postacı leyleğin yavru bir pandayı yanlış adrese teslim etmesiyle başlar hikayemiz. Bu sevimli panda yavrusu evinden çok uzaktadır ve ayı MicMic’in onu ailesine götürmekten başka çaresi yoktur. MicMic’e doğanın en renkli köşelerinden geçen bu macera dolu yolculuğunda geveze pelikan, korkak kurt, romantik kaplan ve durmak bilmeyen tavşan arkadaşları yardım eder. Böylece büyük macera başlar.

Yönetmen: Natalya Lopato

Kardeşler

Filmde, bir namus cinayetinin gölgesinde birbirlerinin kaderini yaşamak zorunda kalan iki kardeşin hesaplaşmasının anlatılıyor.

Yönetmen: Ömür Atay

Oyuncular: Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin, Gözde Mutluer

https://www.youtube.com/watch?v=Zo-WyUD-MEc

Çınar

Mustafa, eşi Suna ve engelli oğlu Rıza ile birlikte Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaşamaktadır. 30’lu yaşların ortasındaki Mustafa, ailesini makam şoförlüğü yaparak geçindirir. Mustafa’nın en büyük hayali oğlu Rıza’nın diğer çocuklar gibi koşup oynadığını görebilmektir. Oğlunu ameliyat ettirebilmek için canla başla çalışan Mustafa, sevmediği işinde patronu ne derse yapmak zorunda kalır. O, at üzerinde kasabaya işe giderken, eşi Suna da oğlu ile ilgilenmektedir. Engelli oğlunun eğitim alması için elinden geleni yapan Suna, oğlunu sırtında okula götürüp getirir.

Yönetmen: Mustafa Karadeniz

Oyuncular: Yunus Emre Çelik, Sezgin Cengiz, Şilan Düzdaban

Kapı

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmibeş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon 25 yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu yolculuk hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

Yönetmen: Nihat Durak

Oyuncular: Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar, Erdal Beşikçioğlu, Aybüke Pusat

https://www.youtube.com/watch?v=P8_qxept2VE

Mazlum Kuzey & Kuddusi 2: La! Kasada Para Var!

Mazlum Kuzey ilk filmde babasından (Erkan Can) kalan yüklü miktarı bilime olan merakı sebebi ile uzay araştırmalarına yatırır. Yatırır ama fikri uzaya araba yollamak olan Elon Musk’a özenmek olunca ve bu fikir uzaya okey masası kurmak olunca pek iyi bir sonuç yakalayamaz. Uzaya Bağcılar’dan seçtiği arkadaşlarını astronot olarak seçip yollayınca uzayda gösteri maçı yapması gereken astronotlar ciddi bir kavgaya tutuşurlar ve proje rafa kalkar. Durumu bir de Mazlum’un karısının kaçırılması izleyince, dayısı Kuddusi olaya el koyar.

Yönetmen: Önder Açıkbaş

Oyuncular: Önder Açıkbaş, Gülten Çelik, Mustafa Çelik

Aşgar: Cin Vadisi

Bu korku türündeki filmde çobanlık yapan Mahsun’un, gördüğü kabuslardan sonra çok farklı yerlerde uyanmaya başlayan Mahsun’un hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Yahya Al

Oyuncular: Hayrettin Batur, Cemre Akyıldız, Buğra Kağan Kahraman

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.