Bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor! (31 Mayıs - 5 Haziran)
| |

Bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor! (31 Mayıs – 7 Haziran)

Haziran ayının ilk haftasında vizyona girecek 9 adet yeni film bulunuyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Bu hafta vizyona girecek filmler öncesi geçen hafta John Wick 3: Parabellum ve Aykut Enişte gibi yapımlar Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyor. Onları ise vizyondaki filmler Aladdin ile Avengers: Endgame filmleri takip ediyor. Avengers: Endgame filmi toplamda 2.466.369 seyirciye 44.582.706 TL gelir ile ulaşarak yeni bir rekor kırmış oldu. Bu hafta bir başka çok izlenmesi beklenilen Godzilla II: Canavarlar Kralı filmi vizyona giriyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Godzilla: King of the Monsters

Son dönemin beklenen filminde, kripto-zooloji ajansı Monarch, Mothra, Rodan ve onun en büyük nezaketini, üç başlı Kral Ghidorah’la çarpışan güçlü Godzilla’yı da içeren tanrı büyüklüğünde bir canavar ile yüz yüze gelmesi anlatılıyor.

Yönetmen: Michael Dougherty

Oyuncular: Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown

Ma

Gerilim, korku türündeki bu yapımda, Ma’nın evinde herkes hoş karşılanır. Ama eve dönme konusunda iyi şanslar. Octavia Spencer, sakin Ohio kasabasında yalnızlığı seven biridir. Bir gün kasabada yeni olan genç Maggie Sue Ann’den kendisi ve arkadaşları için içki almasını ister. Sue Ann, kendisinden küçük olsalar da masum arkadaşlar edinme fırsatını yakalar. Çocuklara evinin bodrum katında takılarak içkili araba kullanmaktan kaçınmalarını teklif eder. Ama birkaç başka ev kuralı vardır: Çocuklardan biri ayık kalmak zorunda. Küfretmek yok. Asla üst kata çıkmayın. Ve ona “Ma” deyin. Ancak Ma’nın konukseverliği takıntıya dönüşmeye başlar. Bir gençlik rüyası olarak başlayan olay dehşet verici bir kabusa dönüşür ve Ma’nın evi kasabadaki en iyi mekanken dünyadaki en kötü mekan olur.

Yönetmen: Tate Taylor

Oyuncular: Octavia Spencer, Diana Silvers, Juliette Lewis

Düzenbazlar / The Hustle

Anne Hathaway ve Rebel Wilson’ın iki dolandırıcıyı canlandıracağı filmde, ikili bir teknoloji adamının peşine düşecektir. Dolandırıcılardan birinin gösterişli ve alımlı diğerinin ise tahmin edilemez bir karakterdir.

Yönetmen: Chris Addison

Oyuncular: Rebel Wilson, Anne Hathaway, Alex Sharp (II)

Yaramazlar Takımı: Zaman Yolcuları

Rusya yapımı animasyon film Kikoriki: Deja Vu, zamanda yolculuk sırasında serüvenden serüvene atılan Krash ve arkadaşlarının hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Denis Chernov

Güvercin Hırsızları

On altı yaşındaki Mahmut’un yaşadığı ilçedeki tek meşgalesi taklacı güvercinler beslemek ve arkadaşlarıyla birlikte başkalarınınkileri çalmaktır. Bir gün güvercinlerinden biri kaçar ve dönmez. Mahmut, bir çatıya yuva yapan kuşu bulduğunda, o evde yaşayan sekiz yaşındaki İsmail’le tanışır. Bu tanışma o andan itibaren hayatını derinden etkileyecektir. Mahmut artık güvercinleri İsmail’in hayalini gerçekleştirmek için çalacaktır.

Yönetmen: Osman Nail Doğan

Oyuncular: Seyit Nizam Yılmaz, Mert Buğra Tataroğlu, Gökhan Yıkılkan

Enes Batur Gerçek Kahraman

Bu yapım Enes Batur’un rol aldığı “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” filminin devamıdır diyebiliriz. İlk filmde çevresi tarafından hor görülen Enes Batur’un şhret basamaklarını tırmanma hikayesi anlatılıyordu. Bu filmde Enes Batur, ”Adalet Savaşçıları” adında bir organizasyona katılarak kahraman olmaya çalışıyor.

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Oyuncular: Enes Batur, Ömer Başdoğan, Altan Erkekli

Onun Filmi

Film, on dört yönetmen kadının Türkiye sinemasında kadın sinemacı olmayı, kadın olmayı, çalışan kadın olmayı anlattıkları bir dünyanın hikâyesini konu ediniyor.

Yönetmen: Su Baloğlu, Merve Bozcu

Oyuncular: Nisan Akman, İlksen Başarır, Zeynep Dadak

Astral Seyahat

Aslı, Ece ve Çiğdem isimli üç kız arkadaş uzun süredir tüm dünyada fazlaca popüler olan astral seyahat konusuyla ilgilenmeye başlar. Bir süre uğraştıktan sonra astral seyahat yapmayı başaran genç kızlar, bedenlerinden ayrılan ruhlarını yeni keşfettikleri, dünyadan farklı boyutların rengarenk sokaklarında hayranlık ve şaşkınlık içinde dolaşırlar. Bunu zaman zaman yapmayı alışkanlık haline getiren kızların başına hiç ummadıkları şeyler gelecektir.

Yönetmen: Hasan Gökalp

Oyuncular: Pervin Abiyeva, Büşra Acar, Çağdaş Tekelioğlu

Kral Midas’ın Hazinesi

Komedi olduğu belirtilen bu film, üç kafadarın bir tesadüf sonucu Kral Midas’ın hazinesinin haritasını ele geçirmeleriyle başlıyor ve sürprizlerle devam eden komik bir define hikayesini ele alıyor.

Yönetmen: Mesut Çetin

Oyuncular: İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Mehmet Ali Tuncer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.