Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (25 Nisan - 3 Mayıs)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (25 Nisan – 3 Mayıs)

Nisan ayının son haftasında 7 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Bu hafta vizyona giren filmlerden Avengers: Endgame ve Hababam Sınıfı Yeniden yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyor. Onları ise Lanetli Gözyaşları ile Kuklalı Köşk ve Büyük Macera filmleri takip ediyor. Avengers: Endgame filmi henüz ilk gününde 352.089 seyirciye 6.082.094 TL ile ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Avengers: Endgame

Haftanın en çok beklenen filmlerinden Endgame’in konusu: “Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018)’nın yıkıcı olaylarından sonra, evren harabeye dönmüştür. Kalan müttefiklerin yardımıyla, Yenilmezler ekibi Thanos’un eylemlerini geriye çevirmek ve evrene yeniden düzeni getirmeye çalışacaktır.” şöyle.

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

Eve Dönüş / Ben Is Back

Filmde, Lucas Hedges’in oynadığı bir genci anlatıyor. Büyüleyici ve sorunlu olan Ben Burns’ü (Hedges) takip eden hikayede, masum bir Noel arifesi olan masum ailesine geri dönüyor. Ben’in ihtiyatlı annesi Holly Burns (Roberts) sevgili oğlunun dönüşünü memnuniyetle karşılıyor, ancak kısa süre sonra hala çok zarar verici olduğunu öğreniyor. Sonsuza dek hayatlarını değiştirebilecek 24 saat boyunca, Holly ailenin çöküşünü engellemek için her şeyi kendi gücüyle yapmaya çalışırken farklı olaylar peşi sıra gelecektir.

Yönetmen: Peter Hedges

Oyuncular: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance

Corgi / The Queen’s Corgi

Bu animasyonda “The Queen’s Corgi”, İngiliz hükümetinin en sevilen köpeği Rex’in maceralarını anlatıyor. Buckingham Sarayı’nda lüks bir yaşam süren şımarık köpek Rex, birbirinden farklı türlerdeki köpeklerle savaşmak zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Ben Stassen, Vincent Kesteloot

Oyuncular: Jack Whitehall, Iain McKee, Sheridan Smith

Seninle Başım Dertte / En liberté !

Komedi, drama, suç türündeki bu yapımda Fransa’nın güneyinde bir sahil kasabasında geçen filmin başrolünde İlk Dövüşte Aşk ve Meçhul Kız’dan tanıdığımız Adèle Haenel yer alıyor. Yvonne, herkesin gözünde kahraman olan komiser eşinin ölümünden sonra onun aslında yoz bir polis olduğunu öğrenir. Dahası, Antoine adlı masum birinin 8 yıl hapis cezası almasına neden olmuştur. Yvonne, hapisten salıverilen Antoine’a kendini eskort olarak tanıtır ve bir şekilde hayatı mahvolmuş, biraz da ruhsal dengesini kaybetmiş bu adama yardımcı olmayı kendine görev edinir.

Yönetmen: Pierre Salvadori

Oyuncular: Adèle Haenel, Pio Marmai, Damien Bonnard

Nebula

Genç bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen: Tarık Aktaş

Oyuncular: Barış Mert Bilgi, Ali Yavuz Ilman, Ömer Bora

Hasbihal

Filmde, Hasbi 35 yaşlarında obsesif bir karakterdir. Ailesiyle yaşamaktadır. Ömrü boyunca mahallesini hiç terk etmemiştir. Sürekli kitap okumaktadır. Bu yüzden Antik Yunanca ve Osmanlıca konularında uzmanlaşmış birinin hikayesine odaklanılacak.

Yönetmen: Kemal Yılmaz, Elife Özker

Oyuncular: Ayhan Rüzgar, Mehtap Bayri, Selahattin Taşdöğen

SIFIR: Etkisiz Eleman

Ana karakter Vecdi’ın hayatı; çocukluk yıllarında yaşadığı bir travma sonucunda oluşan pasifliği ve hiçbir şeye itiraz edemeyen bir avukat olması ile dahada trajikomik bir hal almıştır. Film; Vecdi, karısı Gülay ve Kaynı Talat ile Psikolog tavsiyesi sonucu ilkokul hocasını bulma ve travmasını düzelmek adına verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Yönetmen: Onur Aldoğan

Oyuncular: Orçun Kaptan, Birgül Ulusoy, Ali Rıza Tanyeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.