Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (19 Nisan - 26 Nisan)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (19 Nisan – 26 Nisan)

Nisan ayının son haftasında 11 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Hababam Sınıfı Yeniden ve Hellboy yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyor. Onları ise Hayvan Mezarlığı ile Shazam! 6 Güç ve After filmleri takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Greta

Tatlı, naif, genç bir kadın olan Frances, metroda bulduğu çantayı gerçek sahibine götürmek için bir dakika bile düşünmek istemez. Çantanın sahibi ise Greta’dır; klasik müzik aşığı ve acı dolu bir yalnızlık taşıyan, egzantrik, Fransız bir piyano öğretmenidir. Yakın bir zamanda annesini kaybetmiş olan Frances, dul Greta’ya kısa bir sürede yakınlaşır ve ikisi hızlı bir şekilde arkadaş olurlar. Film, Greta’nin baslangictaki annelik cazibesinin yok olmaya başlaması ve Frances’in, Greta’nin hayatinin hic de soyledigi gibi olmadigini fark etmesiyle birlikte giderek daha rahatsız edici bir hal alır.

Yönetmen: Neil Jordan

Oyuncular: Isabelle Huppert, Chloë Grace Moretz, Maika Monroe

Arctic

Zorlu doğa şartlarındaki bu filmde, bir uçak kazasından sonra Kuzey Kutbu’nda mahsur kalan bir adam anlatılıyor. Onun derme çatma kampı içindeki güvenliğinde mi kalacak? Yoksa canlı olarak bulunma umuduyla bilinmeyen bir sığınakta mı geçileceğine karar vermesi gerekir. Bakalım çıktığı bu yolculuktan kurtulabilecek mi? sorusuna cevap aranıyor.

Yönetmen: Joe Penna

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smáradóttir, Tintrinai Thikhasuk

Destroyer

Aksiyon dolu bu yapımda bir polis dedektifi olan karakterimiz, barış yapmak için uzak geçmişindeki gizli bir görevden insanlarla yeniden bağlantı kurmasıyla sürükleneceğimiz olaylar ile maceralara doğru gidiyoruz.

Yönetmen: Karyn Kusama

Oyuncular: Nicole Kidman, Toby Kebbell, Tatiana Maslany

https://www.youtube.com/watch?v=z1dWSAwxME8

Lanetli Gözyaşları / The Curse of La Llorona

Filmin konusu şöyle: Çocukların tehlikeye girmesinden şüphelenilen sorunlu bir annesinin ürkütücü uyarısını göz ardı ederek, bir sosyal hizmet uzmanı ve kendi küçük çocukları, korkutucu bir doğaüstü dünyaya çekiliyor.

Yönetmen: Michael Chaves

Oyuncular: Linda Cardellini, Roman Christou, Jaynee-Lynne Kinchen

Neden Yaratıcıyız? / Why Are We Creative?

Tek bir soru var, 30 yıllık bir çalışma, 50’den fazla isim ve sonsuz olasılıklar!

Yönetmen Hermann Vaske, tutku dolu bir araştırmanın parçası olarak, 30 yılı aşkın bir süre müzik, felfese, bilim, siyaset ve sanat dünyasından 50’den fazla ünlü isme tek bir soru soruyor: ”Neden yaratıcısın?” Vaske’nin aldığı cevaplar, en az soruların sorulduğu kişiler kadar ilginç ve çekici…

Yönetmen: Hermann Vaske

Oyuncular: David Bowie, Björk, Quentin Tarantino

https://www.youtube.com/watch?v=7DDDTVMy8RY

Hello Kitty (US)

Animasyon türündeki bu filmde 1975 yılında Sanrio tarafından yaratılan çizgi karakter Hello Kitty, ekranların ardından şimdi de beyaz perdeye yeniden uyarlanıyor. Filmde, Hello Kitty ve arkadaşlarının yaşadıkları maceralar konu ediliyor.

Yönetmen: Tony Oliver

Oyuncular: Nazlı Uğurtaş, Doruk Ordu, Simge Nalbant

Kuklalı Köşk: Hırsız Var

Bu animasyon yapımında ise köşkün minik ama cesur kahramanlarının, Behçet ve Riko ile mücadelesi anlatılıyor.

Yönetmen: Mustafa H. Öztürk

Oyuncular: Kadir Çöpdemir, Serkan Şengül, Ali Uyandıran

Saf

Film, gecekonduda yaşayan bir çiftin mahallede çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını konu ediniyor. Kamil ile Remziye Fikirtepe’de bir gecekondu mahallesinde yaşayan evli bir çifttir. Naif bir adam olan Kamil, yan mahallede yürütülen kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde çalışmaya başlar. Uygulanan kentsel dönüşüm projesine mahalleli oldukça tepkilidir. Mahallesinde gördüğü tepkiler ve işyerinde artan baskılar Kamil’i farklı bir adama dönüştürecektir. Kamil’in yaşadıkları onunla birlikte en çok eşi Remziye’yi etkilemiştir.

Yönetmen: Ali Vatansever

Oyuncular: Erol Afsin, Saadet Işıl Aksoy, Onur Buldu

O İş Bende

Bu filmde, iflas eden babasının borçlarını ödemeye çalışırken kendisini türlü maceraların içerisine sokan genç bir adamın hikayesini konu olarak anlatıyor.

Yönetmen: Haydar Işık

Oyuncular: Nilay Toprak, Nez Demir, Doğuş

https://www.youtube.com/watch?v=KpSrTHB_7R0

Hayatta Olmaz

Filmde, birbirinden farklı karakterli üç çocukluk arkadaşı olan gösteriş meraklısı Emin, fırıldak Arif ve saf Hayrani’nin hikayesi anlatılıyor. Büyük bir çoğunluğu Konya ve Afyon’da geçen filmde karakterlerin ‘’Hayatta Olmaz’’ dedikleri her şey hemen o an gerçekleşecektir.

Yönetmen: Emre Çaltılı

Oyuncular: Ceyhun Fersoy, İnan Ulaş Torun, Ceyhun Yılmaz

Meteler

Bir yüzbaşının sekiz komandosunu, hayatta tutabilmek için verdikleri amansız mücadelesini anlatılıyor. Film ise bu bir savaş filmi değil! Duyguların en içten yaşandığı, gerçek bir kahramanlık örneği diye betimleniyor.

Yönetmen: Burak Akyol

Oyuncular: Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.