Bu hafta sinemalarda vizyona girecek filmler! (10 Mayıs - 17 Mayıs)
| |

Bu hafta sinemalarda vizyona girecek filmler! (10 Mayıs – 17 Mayıs)

Mayıs ayının ikinci haftasında vizyona girecek 7 adet film yer alıyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Bu hafta vizyona girecek filmler öncesi geçen hafta Avengers: Endgame ve Alem-i Cin 2 gibi yapımlar Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyor. Onları ise vizyondaki filmler Corgi ile Hababam Sınıfı Yeniden ve Kuklalı Köşk filmleri takip ediyor. Avengers: Endgame filmi henüz ilk haftasında 1.318.031 seyirciye 17.977.133 TL gelir ile ulaşarak yeni bir rekor kırmıştı. Bu hafta bir başka çok izlenmesi beklenilen Pokemon Detective Pikachu filmi vizyona giriyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Pokémon Dedektif Pikachu

Orijinal hikayeden uyarlanan Pokemon’un ilk live-action(canlı aksiyon) türündeki filmde, insanların savaş yapmak için cep canavarları ile pokemon topladığı bir dünyada, bir çocuk bir dedektif olmayı amaçlayan Pikachu’ya rastlamasıyla macera yeniden başlıyor.

Yönetmen: Rob Letterman

Oyuncular: Justice Smith, Kathryn Newton, Bill Nighy

The Cleaning Lady / Temizlikçi

The Cleaning Lady filminde Alice (Alexis Kendra) yalnız yaşayan bir güzellik uzmanıdır. Evli bir adamla ilişkisi vardır ve bu ilişkiyi bitirmek için çabalamaktadır. Oturduğu sitede temizlikçilik yapan Shelly’yi (Rachel Alig) haftada iki gün kendi evine de almaya başlar. Shelly’nin yüzü bir kaza sonucu yanmıştır. Bu gizemli kadın sadece eve değil Alice’in hayatına da girer. Hatta onun kimliğine bürünür. Bu noktadan sonra işin geri dönüşü yoktur.

Yönetmen: Jon Knautz

Oyuncular: Alexis Kendra, Stelio Savante, Rachel Alig

Dragged Across Concrete / Adaletsiz

Film, bir zanlıya uyguladıklar şiddetin görüntülerin medyaya yansıması sonucu açığa alınan iki polisin; Brett Ridgeman ve Anthony Lurasetti’nin hikayesini anlatıyor. Brett ve Anthony açığa alındıktan sonra parasız kaldıklarında, kendilerini hiç ummadıkları olayların içinde bulacak ve adalet ile suç kavramları yer değiştirecektir.

Yönetmen: S. Craig Zahler

Oyuncular: Mel Gibson, Jennifer Carpenter, Vince Vaughn

https://www.youtube.com/watch?v=nh5UE7yU8IA

Tea Pets / Sihirli Oyuncaklar

Bu şirinli animasyon, su ile temas ettiğinde rengi değişecek şekilde tasarlanan fakat bu işlevini yerine getiremeyen bir oyuncak olan Nathan ile arkadaşı Timebot’un maceralarını anlatıyor. Nathan su ile temas edince renkleri değişen sihirli küçük oyuncak figürlerinden biridir. Ancak, bir sebepten dolayı oyuncak ustası tarafından yapılmış olmasına rağmen rengi değişmez. Bir gün Nathan, küçük bir robot olan Timebot ile tanışır ve onunla bir maceraya katılmaya karar verir. Yol boyunca, neden renk değiştiremediğini ve bunu nasıl değiştireceğini öğrenmek için birçok oyuncak ve evcil hayvandan yardım alacak ve daha önce şahit olmadığı heyecan ve macera dolu bir dünyanın kapılarını aralayacaktır.

Yönetmen: Gary Wang

Oyuncular: Shi Lei, Yuan Zeyu, Guanlin Ji

Kulyas: Lanetin Bedeli

Yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilen Kulyas kabilesinin cinleri insanoğlunun hırsı yüzünden yıllar sonra serbest kalmıştır. Cin Kabilesinin lideri Mureh insanlarla bedeli ağır olan bir anlaşma yapar. Anlaşma karşılığında her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebileceklerdir. Fakat aldıkları bedenlerle birlikte insanoğlunun hırsını da almış olurlar…

Yönetmen: Yunus Şevik

Oyuncular: Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy

Yuva

Bu filmde kez ormanda yaşayan bir adamı takip ediyor. Çekimleri İğneada’da yapılan Yuva, ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş bir adamın şehre geri getirilmeye çalışılırken, doğanın da bu sürece müdahil olmasıyla, evrendeki yerini arayışının hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Emre Yeksan

Oyuncular: Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel

https://www.youtube.com/watch?v=40MyHsBXeQM

Gölge Savaşçı / Ying

“Yönetmenin şimdiye kadar çektiği en iyi film” olduğu da sıkça dile getirilen SHADOW, Çin ve Uzak Doğu’ya özgün görselleri, aksiyonu ve dövüş sanatıyla büyülüyor. Orta Çağ’ın bilinmeyen sırlarını gözler önüne seren SHADOW, bir kralın topraklarını koruma mücadelesini konu alıyor. Zhang, tarihin en can alıcı dönemini anlatırken seyirciyi farklı karakterlerin bakış açılarına ortak ediyor.

Yönetmen: Yimou Zhang

Oyuncular: Chao Deng, Li Sun (II), Kai Zheng

https://www.youtube.com/watch?v=-aFeKJsTze0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.