Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları belli oldu! Burs Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları belli oldu! Burs Sorgulama

Yüz binlerce öğrencinin merak ettiği Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru değerlendirme sonuçları belli oldu.

Üniversitelerde okuyan öğrencilerin 2018-2019 eğitim dönemi için bekledikleri VGM burslarının değerlendirilmesi tamamlandı. VGM bursuna başvuru yapan öğrenciler sonuç sorgulama araştırması yapıyorlar. Yükseköğrenim kurumlarında okuyan öğrencilerine sekiz ay 250 lira bursun verileceği burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı ile görülebilecek. Bursu kazanan öğrencilerin ise Vakıflar Bölge Müdürlüğüne giderek hazırladıkları evraklar ile kendi adlarına açtıkları banka hesap numaralarını belirtmesi gerekiyor. Sonuçları 05.01.2019 – 15.02.2019 tarihleri arası aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

Yüksek öğrenim VGM Vakıflar Burs Sorgulama Ekranı

Bunun dışında Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı olan 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğe ulaşmak isteyenler www.vgm.gov.tr adresinden erişebilir. KYK başvurularının da açıklanmasıyla eğer KYK bursu almıyorsanız bu burstan da yararlanabileceğiniz belirtiliyor. Hesaplarınızı Vakıfbank Şubesinden açabilir eğer bölgenizde yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açıp bursunuza ulaşabilirsiniz.

Orta Öğrenim Burs Sorgulama Ekranı

07.12.2018 – 15.02.2019 tarihleri arasında da orta öğrenimdeki öğrenciler de burs başvuru sonuçlarını yukarıdaki bağlantıdan görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.