Ünlü Yeşilçam Oyuncusu Ayşen Gruda Hayata Gözlerini Yumdu!

Ünlü Yeşilçam Oyuncusu Ayşen Gruda Hayata Gözlerini Yumdu!

AYŞEN GRUDA KİMDİR ?

Ayşen Gruda 22 Ağustos 1944’de doğdu. Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Domates güzeli lakabıyla tanınmıştır. Yeşilçamın birçok komedi filminde Şener Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman gibi önemli isimler ile rol almıştır.

Ayben Erman ve Ayten Erman’ın kardeşidir.

YEŞİLÇAM VE TÜRK SİNEMASINA KATKILARI

Ayşen Gruda, “Mum Söndü”, “Deve Kuşu Kabare”, “Hababam Sınıfı Müzikali”, “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi ve müzikallerde yer aldı. Tiyatronun yanı sıra da birçok televizyon programında skeçlerde ve dizilerde oyunculuk yaptı. Sinemada “Tosun Paşa”, “Süt Kardeşler”, “Şabanoğlu Şaban”, “Hababam Sınıfı”, “Neşeli Günler” gibi birçok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Pek Yakında” adlı sinema filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Şirincan Çakıroğlu, Tülin Özen ile birlikte rol aldı.

AYŞEN GRUDA NEDEN VEFAT ETTİ

74 yaşındaki Yeşilçam’ın usta ismi Ayşen Gruda 1 aydan fazla süredir yoğun bakımda olan Ayşen Gruda, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu. Kansere yenik düşen Domates Güzeli hayata gözlerini yumdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.