Ünlü Fizikçi Stephen Hawking Hayatını Kaybetti

Ünlü fizikçi ve hepimizin dikkatle dinlediği Stephen Hawking hayatını kaybetti.

Bugün bizim için ve herkes için umutların, hayallerin tekrardan yok olduğu zamanlar geçireceğiz. Dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking bu sabah ailesi tarafından yapılan açıklamada, Cambridge’deki evinde bu sabaha karşı yaşamını yitirdiği belirtildi. Cambridge Üniversitesinde öğrenciyken 21 yaşında motor-nöron hastalığı tanısı konulmuştu. Doktorlar tarafından 2-3 yıl içinde öleceği söylenen Hawking buna rağmen hayatına ve yaptığı mükemmel çalışmalara devam etti. Hayallerinden biri de bu hastalığın çözümlerini bulmaktı. Geçtiğimiz sene BBC’ye konuşan Hawking bu yaşına kadar yaşayacağını düşünmediğini ve şanslı olduğunu belirtmişti. Fizik dalında kuantum fiziği ve kara delikler gibi konular için geniş kapsamlı araştırmalar yapan Hawking’in birçok kitap yazmış. Akademik çalışmalara, filmlere, dizilere ve daha birçok konuya konuk olmuştur. 2014 yılında ise The Theory of Everything adlı filmde hikayesinin konu olduğu yapım çok beğenilmişti.

Stephen Hawking Kimdir - Hayatı

 

Kendisini çok ve çok özleyeceğimiz Stephen Hawking’i sevgi içinde uğurluyoruz. Hayatın, hayal gücün bize ilham olmaya devam edecek büyük usta.

https://www.youtube.com/watch?v=buKLfdao-P4

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.