Japonya’nın ünlü animelerinden Fullmetal Alchemist‘ten yeni fragman yayınlandı.

Hiromu Arakawa tarafından yaratılan ve çizilen ünlü manga serisinin filmi çok yakında Warner Bros. etiketiyle çıkacak. 2001-2010 yılları arasında 27 sezonluk manga 108 bölümden oluşuyor.

Yönetmenliğini Fumihiko Sori‘nin yaptığı filmin konusu şu şekilde : ‘Film, 20. yüzyılın başında simyanın son derece gelişmiş ve saygın görüldüğü bir gerçeklikte geçiyor. Edward ve Alphonse Elric kardeşlerin yasaklanmış insan dönüştürme tekniğini denedikten sonra yaşadıkları anlatılıyor. Edward sol bacağını kaybederken Alphonse tüm vücudunu kaybediyor. Daha sonra Edward, kardeşinin ruhunu metal bir zırhın içine mühürler ve sağ kolunu kurban eder. “Automail” olarak bilinen mekanik protez kullanarak vücutlarını onaracak efsanevi filozofun taşını ararken, kendisine Fullmetal Alchemist (Çelik Simyacı) adını verir.’

Ryôsuke Yamada Edward Elric’i  ve Tsubasa Honda’nın Winry Rockbell’i canlandırdığı film 1 Aralık’ta vizyona gireceği de fragmanda gösteriliyor. Filmden önemli bir sahnenin de içinde barındırılan fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.