Dünya Saati Etkinliğinde Tüm Dünyada Işıklar 1 Saatliğine Söndürülecek!
|

Dünya Saati Etkinliğinde Tüm Dünyada Işıklar 1 Saatliğine Söndürülecek!

Her yıl düzenlenerek gelenekleşen Dünya Saati Etkinliğinde ışıklar yeniden 1 saatliğine söndürülecek.

Son yıllarda iklim üzerindeki değişimin hızlanmasına dikkat çekmeye çalışan Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda 2007 yılından beri düzenledikleri Dünya Saati (Earth Hour) etkinliğiyle insanların dikkatini bu konuya çekmek istiyorlar. Geçtiğimiz yıl 7 kıtadaki 135 ülke ve bölgeden 2 milyar insanın katıldığı etkinlikte kişi ve kurumlar, ışıkları söndürerek küresel iklim değişikliğe dikkat çekmeye çalıştılar. Türkiye’de de WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) öncülüğündeki etkinlik 6 Nisan Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

doğa ve insan için yeni bir başlangıç #dünyasaati 2019

Doğa ve İnsan için Yeni Bir Başlangıç‘ teması üzerine yoğunlaşılan etkinlikte geçen sene 3 bini aşkın kurum ışıklarını söndürerek bu olaya destek olmuşlardı. Tüm dünyada Küresel olarak gerçekleştirilen bu etkinliğe bireysel veya kurumsal bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Etkinliğe kayıt olmak için dunyasaati.org adlı websitesini ziyaret ederek oradaki haritadan bulunduğunuz yeri işaretleyebilirsiniz. Bu etkinliğe katılan kişiler birbirleriyle tanışıp konuşabilir aynı zamanda #DünyaSaati etiketiyle paylaşım yapabiliyorlar. Ayrıca websitesini ziyaret ederek sembolik boğaz köprüsündeki ışıkları söndürebileceksiniz. 6 Nisan Cumartesi akşamı ise İstanbul Boğazı’ndaki köprülerin ışıkları ise gerçekten kapatılmış olacak. Bizde bu etkinliğe desteğimizi göstereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.