Son albümü “Ótta” ile eski dinleyenlerini sevindiren ve birçok yeni dinleyici kazanan Sólstafir yeni klibini paylaştı. Bununla beraber albümün çıktığı firma Season of Mist 2 aydır yazım süreci olan bu yeni albümle ilgili grubun 3 haftadır stüdyoda olduğu bilgisini verdi.

Albüm nasıl olacak ?

Henüz albümle ilgili geniş bir açıklama yapılmazken İzlandalı grup şöyle diyor: “Daha önceki sözleşmemiz sona erdiğinde, masamıza minnettar olduğumuz çok sayıda büyük teklif aldık, ancak neden iyi bir şey bitirelim? Tüm ekip mükemmel bir şekilde çalışır ve herkes katılır Ilerlemenin mantıklı bir adımı olduğuna karar verdi.

“Ótta” albüm çevrimi, “Dagmál” şarkısı için üçüncü ve son video ile yakınlaşıyor ve bu klipin canlı görüntüleri 18 aylık ağır tur boyunca çekildi.Bu video, en yeni Band üyesi, Hallgrímur ‘Grimsi’ Hallgrímsson, kitin arkasında Nisan 2015’te doldurmaya başladı. Yedinci albümümüzü üçüncü kez Sundlaugin’e döndük ve evde olduğumuzu hissediyoruz ve iki ay boyunca şarkı sözü yazma moduna geçtikten sonra, demoların hayat kazandığını duymakta büyük bir duygu. Bir kapak versiyonu da dâhil olmak üzere on dört şarkı kaydedildi ancak şu an albümün sonuna geleceğini söylemek için henüz erken. Yeni albüm kesinlikle Solstair gibi çıkacak ve her zaman olduğu gibi sürprizler de olacak. ”

Yönetmen Magnús Atli Magnússon turne boyunca çektiği görüntülerden oluşturduğu “Dagmál”ı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…