Kurt Cobain Çizgi Romanından Fragman

Heloise Guay de Bellissen’in romanı Le Roman de Boddah’dan esinlenen çizgi roman Who Killed Kurt Cobain?’den bir fragman paylaşıldı. Kurt Cobain’in hayali arkadaşının anlatımıyla devam eden hikaye 15 yaşındaki Boddah’nın anlatımıyla devam ediyor.

Who Killed Kurt Cobain?

Kitap için ne denildi ?

Çizgi romanla ilgili sanatçı Nicolas Otero, “Nirvana ve Kurt Cobain 1992’de Paris’e geldiğinde 17 yaşındaydım” diyor. “Onları mezuniyet öncesi yaşadığını gördüm ve patlayıcı, akıl karıştırıcı, sonik ve çok güçlü oldu. Kurt, 1994’te hayatına son verdiğinde ilk defa Boddah’ın adını duymayı hatırlıyorum. Kurt’un hikayesini anlatmanın harika bir yol olabileceğini düşündüm, Boddah da anlatıcıydı. Yirmi yıl sonra saçlarım uzun ya da kirli değil, üç harika çocuğun babasıyım ve hayat bana böylesine büyük bir hediye verdi. Sonunda bu küçük sesi çektim ve Kurt’un zihni ve hayatının içinde olduğunu düşündüğüm şeyi keşfedebilirim. Umarım okurken eğlenmekten keyif alırsınız. Bugün yine 17 yaşındayım. ”

“Nirvana, liseyi birinci sınıfa kadar açtı ve mezuniyetten önce gitmişti. 1993 yılında Cadılar Bayramı’nda Kurt’u Barney dinozoru gibi giydirdiklerini gördüm “diyor editör Justin Eisinger. “Fakat ben Boddah’ı tanımadım. Bu efsanevi hayatı (Kurt’lar) asla MTV tarafından üretilen röntgenci dışında herhangi bir bakış açısıyla düşünmemiştim. Otero’nun yaptığı şey etkileyicidir. Keşif bu perdeyi geriye sıyırarak, bu kişinin hayatını ve başarılarını algılamanın bir başka yolunu gösteriyor. Boddah’ın anlatımı, sevgiyle dolu ve unutulmaz … bizi putlaştırdığımız kişilerin içinde bulmayı umduğumuz şeyleri sorgulamaya yönlendiriyor. Sonuçta, kahramanlarımız hakkında ne biliyoruz? ” diyor. Ekim ayında satışa sürülen çizgi romanın fragmanı için aşağıdaki bağlantı bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_QPB-He3yBo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…