Andy Warhol Belgeseli Brillo Box'dan Fragman

Ben daha 15 dakikalığına ünlü olmadım diye üzülmeyin. Andy Warhol Brillo Box (3ȼ Off)’tan ilk fragman yayınlandı. Amerikalı yönetmen Lisanne Skyler’ın yönettiği “Brillo Box”, ailesinin Andy Warhol’un sanat akımıyla olan bağlantılarını anlatıyor.

Brillo Box

1969 yılında Skyler’ın babası tarafından sadece 1000 Dolar karşılığında alınan Andy Warhol’un Brillo Box isimli eserini başka bir eserle takas etmesinden sonra bu kutunun hikayesini araştıran Skyler, izleyenleri kendisinin ve ailesinin sanatla olan ilişkisine ve oradan da Andy Warhol ve Pop Art akımına doğru bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Babasının satın aldığı bu eser 2010 yılında 3 Milyon Dolar’ı geçerek rekor kıran bir fiyatla ünlü müzayede evi Christie’s tarafından satılmasından sonra Lisanne Skyler bu belgeseli yapmak için işe koyuluyor. Buradan da ailesiyle olan ilintisiyle ilgili bizleri yolculuğa çıkartmayı amaçlıyor.

7 Ocak’ta prömiyeri yapılması planlanan ve haziran ayında HBO’da yayınlanması beklenen belgeselin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…