Tool demo albümüyle ilk defa online müzik servislerinde

Tool grubunun 1991 yılında çıkardığı ‘72826‘ adlı demo albümü online müzik servislerine geldi.

Uzun bir süredir yeni albümünü beklediğimiz gruptan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Mayıs ayı içerisinde online müzik servislerinde profilini açan Tool, bu servislere ilk defa bir albüm yerleştirdi. Grubun 1991 yılında çıkardığı albümün içerisinde Hush, Crawl Away, Sober, Jerk-Off, Cold and Ugly, Part of Me ve Sober gibi şarkılar yer alıyor. Bu demo gruba 1993 yılında Undertow adlı ilk stüdyo albümünü yayınlama imkanı kazandırmıştı. Albüm ise uzun bir süre müzik listelerinde en üst sıralarda yer aldı. Grubun kırılma noktası olarak sayılabilen bu demo albümün sonrasında 5 yeni albüm çıktı. Grup 13 yıl önce 2006’da çıkardıkları 10,000 Days adlı albümüyle girdikleri sessizliği Ağustos ayında bozmaya hazırlanıyor.

Tool grubunun yeni albümüne çok az bir süre kaldı

Tool grubunun yeni albümüne çok az bir süre kaldı

Bu yıl içerisinde her zaman gündemde kalmaya devam eden grup nihayet yeni albüm tarihini kısa bir süre önce açıklamıştı. Bununla beraber iki yeni şarkı Descending ve diğer şarkı ise Invincible turnenin ilk ayağında dinleyicilerle paylaşıldı. Bu şarkıların temiz versiyonlarını dinlemeye ise sadece 6 haftalık bir süre kaldı. Ayrıca, Tool online müzik servisleri profillerinden sonra Instagram hesabını da açmış oldu.

Tool yeni albümü 30 Ağustos 2019 tarihinde çıkacak. Grubun yaklaşık 23 dakikalık demosunu aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilir ve YouTube, Apple Music, Google Play ve Pandora gibi online servislerden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=__EojCLZEpQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.