The Prodigy Grubu Solisti Keith Flint Hayatını Kaybetti! Keith Flint Kimdir?

The Prodigy Grubu Solisti Keith Flint Hayatını Kaybetti! Keith Flint Kimdir?

The Prodigy grubunun solisti Keith Flint hayatını kaybetti.

Grup, İngiltere’nin Essex şehrinde 1989 yılında Liam Howlett tarafından “Moog Prodigy” adıyla kurulmuştu. Ardından ismini The Prodigy olarak değiştiren grubun vokallerinden Flint bu sabah evinde ölü bulundu. Dunmow, Essex’de yaşayan 49 yaşındaki sanatçının ani vefatı herkesi üzdü. Bu ani ölümü “Sabah saat 8.10 gibi North End Brook Hill’deki bir kişinin sağlık durumundan şüphelenildiğiyle ilgili telefonlar aldık.” diye açıklayan polis departmanı ölümün şüpheli olmadığını belirtti. Gruba ilk başta dansçı olarak katılan Flint, 1996 yılında “Fire Starter” adlı parçanın vokalistliğini yaptı ve çok beğeni topladı. Bunlar sonrasında Breathe, Smack My Bitch Up, Firestarter, Voodoo People gibi hit parçaları olan grubun vazgeçilmez üyelerinden biriydi.

the prodigy keith flint ölüm haberi keith flint kimdir 49 yaşında

The Prodigy’nin The Fat of the Land albümü çok beğenilmiş ve halen daha gelmiş-geçmiş en iyi dans müziği albümlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu albüm sonrasında iyice ünlenen Flint, 2002’de “Baby’s Got a Temper” teklisinde Flint ve Howlett anlaşamadı. Ve Flint bu şarkıda vokallik yapmadı. Onun yerine “Hodride” teklisinde yer aldı. Türkiye’de de birkaç defa konser veren grubun solisti Keith Flint’in kesin ölüm nedeni ise soruşturulmaya devam ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.