The Lion King (Aslan Kral) İlk Resmi Uzun Fragmanı Yayınlandı!

Disney dünyasının çok sevilen çizgi filminin live-action’a uyarlandığı The Lion King (Aslan Kral) filminin uzun fragmanı paylaşıldı.

Ünlü yapım stüdyosunun 1994 yılında yaptığı bu film birçok çocuk ve gencin kalbinde yer edinmişti. Cindirella, Beauty and the Beast ve The Jungle Book gibi hikayeleri yeniden uyarlayan firmanın yeni yapımı canlı-aksiyon (animasyon olmayan) olarak yayınlanacak. The Jungle Book filminden Jon Favreau’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu Brenda Chapman’ın hikayesini Jeff Nathanson uyarlıyor. Gerçek vahşi hayvanların kullanılarak çekildiği görüntüler CGI efektleriyle birleşiyor. Bununla beraber gerçek mekanlarda kullanıldı.

the lion king 1994 aslan kral filmi fragman izle

 

Filmin genel hikayesi ise şöyle: “Ormanın kralı olan babası Mufasa’ya gibi olmak isteyerek mutlu yaşamına devam eden Simba, sinsi içgüdülerle dolu amcası Scar’ın planlarını bilmemektedir. Ancak kral olmak için fırsat kollayan amcası Scar, Mufasa’yı öldürdükten sonra Simba’yı da geçmek istemektedir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yerle bir olan Simba sürgüne gönderilir. Fakat gücünü toparlayıp büyüdüğünde geri dönüp amcasıyla yüzleşecektir.”

the lion king 2019 aslan kral filmi fragman izle

İlginizi Çekebilir: Disney’in Artemis Fowl Filmi 9 Ağustos 2019’da Vizyonda [Fragman]

Seslendirme kadrosunda ise Donald Glover, Seth Rogen, Beyonce Knowles, Eric Andre, Billy Eichner, Alfre Woodard, John Oliver, Keegan-Michael Key ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler bulunuyor. İçeriğine çok dokunulmadığını hissettiğimiz bu videoda yönetmen genel olarak klasik yapımı alıp modernleştirmiş gibi görünüyor. The Lion King (Aslan Kral) filmi 19 Temmuz 2019 tarihinde vizyondaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.