The Irishman izleme rehberiyle 209 dakikayı rahatça izleyin!
|

The Irishman izleme rehberiyle 209 dakikayı rahatça izleyin!

The Irishman filmi 27 Kasım 2019 tarihinde Netflix’te yayınlandı. Ancak Martin Scorsese imzalı yapımın 209 dakikalık süresini daha verimli hale getirmek için bir kullanıcı 4 parçaya böldüğü bir rehber paylaştı.

Netflix‘in yapım bütçesi olarak en pahalı içeriklerinden biri olan bu yapım 175 milyon dolarlık bütçesiyle uzun bir süre daha konuşulacak. Şimdiden birçok eleştirmen ve filmi izleyen kişiler filmin nasıl olduğuyla ilgili farklı düşünceler belirtiyor. Eleştirmenlerin bir kısmı yılın en iyi filmi derken bir kısmı ise durağan ve sıkıcı olarak buluyor. Filmin konusu ve hikayesine geçersek Charles Brandt’ın I Heard You Paint Houses adlı eserinden uyarlanıyor. Senaryo ise Steven Zaillian’a emanet.

Biyografi, suç türündeki bu uzun metraj yapım içerisinde Jimmy Hoffa adlı bir gangsterin 1975 yılında gerçekleşen esrarengiz kayboluşu konu ediniyor. International Brotherhood of Teamsters adlı işçi sendikasında memur ve bunun dışında da mafya suikastçisi olan Frank Sheeran farklı hayatları devam ettiriyor. Film aynı zamanda JFK suikasti ile Teamsters işçi sendikasının lideri Jimmy Hoffa‘nın öldürülmesi konularını da işliyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix Aralık 2019 – Bu ay Netflix listesindeki yeni film ve diziler

The Irishman filmini dizi gibi izleyin!

Türkiye’de de birçok yerde reklamı çıkan yapım için Twitter üzerinden Alexander Dufenors adlı kullanıcının yaptığı paylaşım, filmi 4 bölümlük bir dizi gibi izlemeniz için bir rehber niteliğinde.

İlk bölüm: I Heard You Paint Houses – Başlangıçtan 49.00’a kadar. Jimmiy Hoffa’nın konuşmayı bitirmesiyle durdurun.
İkinci bölüm: Hoffa – 49.00’dan 1.40.00’a kadar. Joey the Blond’un tanıtılmasından sonra durdurun.
Üçüncü bölüm: What Kind of Fish? – 1.40.00 – 2.47.30’a kadar. Frank’ın evden çıkmasıyla durdurun.
Dördüncü bölüm: It Is What It Is – 2.47.30’dan sonuna kadar izleyebilirsiniz.

Filmin içerisindeki farklı dönemler CGI teknolojisi sayesinde anlatılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Robert De Niro ve Al Pacino, Joe Pesci gibi başrollerin dışında Anna Paquin, Jesse Plemons, Harvey Keitel, Stephen Graham, Bobby Cannavale gibi oyuncular yer alıyor.

The Irishman filmi 27 Kasım tarihi itibariyle Netflix Türkiye kütüphanesinden şuradaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.