Gene bir günün geçtiği zaman dilimleri arasında nereye gidip ne yapacağımı bilemediğim saatlere girmiş bulunmaktayım. Evden dışarı çıkıp hava alsam bir şeyler yesem, içsem hayır dur daha güzel bir fikrim var müzik dinlesem hem neşelenirim. Hem de mutlu olduğumu düşünürüm. Peki bugün  sahneye kim çıkacak bizi arkadaşlarımızla yada tek başımıza dans ettirecek. The Charlatans bunun için biçilmiş kaftandı. Peki birde ön grup koyulsa, cuma günü işten çıkan veya çıkmayan insanları konsere daha iyi odaklasak diye Adamlar adlı grup konulmuş. İlk sahne alacak grubu dinlemeyi sevmediğimden biraz geç gitmeye çalıştım. Yolda muhabbet ederek arkadaşla Beşiktaş’taki günlerimizi yad ederken Küçükçiftlik Park’a geldik. Biraz daha dışarıda durup etrafı gözlemeyi seviyorum ama havalarda     uçuşan köfte kokusundan uzak durmak için içeri girmeyi uygun buldum. Durum burada da pek iç açıcı değil, konsere sponsor olan sosis ve burger şirketlerinin kokusu buraya da uğramıştı. Vegan biri olarak ben patates kızartmasına gömüldüm.

CAN_5647

Küçükçiftlik Park böyle şirin konserlerde çimen tarafa taşınıyor. Bu özelliğini çok seviyorum. Hem daha az insan hemde yeşilliğin kattığı koku ve tabanlarımızın rahatlaması eşliğinde dansa kolayca eşlik edilebiliyor. Tamam vergiler yüksek ancak bira fiyatlarına gelirsem barda oturmuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Biraz uygun tutsak şu fiyatları bari 33lük yerine 50lik verseniz o da olur. Şimdi geçelim konsere ön grup olarak eski adıyla Halimden Konan Anlar yeni adıyla Adamlar görevini yaptığını düşünüyorum. Şarkılarını genel olarak seyircileriyle iletişimleri ile pekiştirmeye çalışan grup bu ülkenin grubu olduğunu ama sonrasında olamayacağını gösterdi. Birkaçta punk parça çalarak geldikleri konseri bildiklerini hissettirdiler.

 

Şimdi sahneden inen grubun ismi neydi ? Ha. Adamlar. Peki kim mi sahneye çıkacak.  Önce yarım saat mola sonra The Charlatans. İlk kez 2011’de Türkiye’de konser veren grubu daha önce dinlememişler için kaçırılmaması gereken bir fırsattı. İngiltere’nin batısında 1988-89 yıllarında kurulan alternatif rock grubu. Kuruluşundan bu yana büyük ekibin orjinalliğini büyük oranda koruyorlar. Son albümleri “Modern Nature”u bu yıl çıkartan ve İngiltere’de 7.nci sıraya kadar yükselen grup bu geceye de genel olarak bilinen şarkıları yanında birkaç tane de yeni şarkılarını sıkıştırdı.  Intro’ları ile sahneye çıkan grupta “Tim Burgess” her zamanki neşesiyle seyirciyi selamladı. Ve ardından seyircinin de eşliği ve dans etmeye başlamasıyla ilk şarkıları “Oh! Vanity”i söylemeye başladılar. İkinci şarkı da son albümden gelmesi şaşırtıcı değildi ne de olsa o parçaları da güzel. Ardından daha eski şarkılara doğru yol alan grup “Weirdo”, “One to Another”, “The Only One I Know” şarkılarını çalarak seyirci ve kendilerinin müziğin içinde dolaşmalarını sağladılar. Grubu tanıtırken solist Tim Burgess gitarist Mark Collins’in doğum gününü kutlamayı da es geçmedi. Güzel bir setliste sahip grup için sahneden inme vakti yaklaşıyordu. Az sayıda insanın sahneden inen grubu hemen göndermeye niyeti yoktu. Geri çağrışlara kulak veren The Charlatans 2 şarkı daha önce “You’re So Pretty – We’re So Pretty” ve sonra da “Sproston Green” çalarak önce solistin sahneden inmesi ve grubunda biraz enstrümanlarıyla takılmalarının ardından selam vererek konsere son verdiler.

Genel olarak ferah ve sıkıntısız gerçekleşen konser sonrasında da tanışan insanların muhabbetleri eşliğinde yavaş yavaş dışarı çıkmasıyla artık konser alanı biraz dinlemeliydi.

CAN_6349

 

Setlist 

Oh! Vanity

So Oh

Just When You’re Thinkin’ Things Over

North Country Boy

Weirdo

Talking In Tones

One to Another

Trouble Understanding

Let the Good Times Be Never Ending

Blackened Blue Eyes

Tellin’ Stories

Then

How High

The Only One I Know

Come Home Baby

Encore:

You’re So Pretty – We’re So Pretty

Sproston Green

 

*Fotoğraflar bize ait değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.