Thanos kimdir? Thanos eldiveni nedir ve nasıl kullanılır? Google sonucu!

Avengers: Endgame filmi geçtiğimiz 25 Nisan’da vizyona girdi. Adından rekorlarla sıkça bahsedilen filmdeki Thanos karakteri için Google gizli bir sürprizle herkesi şaşırtıyor.

Marvel Sinematik Evreni‘nin ilk 10 yıllık dönemini kapatan bu yapımla ilgili olarak popüler arama motoru Google, özel bir jest yaptı. Google’da birçok aramadaki gibi Marvel evreninin kötü karakterlerinden olan Thanos ile ilgili de bir bilgilendirme kutusu bulunuyor. Eğer bu kelimeyi aratırsanız ekranın sağ üst köşesinde bulunan bu alana dikkat ediniz. “Sonsuzluk Eldiveni”nin bulunduğu yere tıklarsanız hiç beklemediğiniz bir durumla karşılaşacaksınız. Bu tıklamada arama sonuçlarında gösterilen sonuçlar yavaşça siliniyor. Eğer bu aramanın eski haline gelmesini istiyorsanız da tekrardan o eldiven görseline tıklamanız yeterli olacaktır.

Google'dan Thanos eldiveni sürprizi

Google’dan Thanos eldiveni sürprizi

Infinity Gauntlet adlı bu eldiven özel bir güce sahiptir. Avengers: Infinity War filminde kullanılan bu eldiven ile Thanos, evrendeki canlıların yarısını yok etmesiyle yeni filmin konusunu da yönlendirmişti. Google bunun dışında başka sürpriz yumurtalar (Easter Egg)’lere sahip. Bunları da görmek isterseniz aramalara askew, anagram veya do a barrel roll yazıp farklı sonuçları görebilirsiniz.

Avengers: Endgame filmi vizyona girdiği ilk gün itibariyle 6 milyon 82 bin TL’lik hasılat ile Türkiye’de, tüm zamanların en iyi açılış rekorunu kırmış oldu. Bu filmi ilk gününde en az 352 bin kişi izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

İstanbul Kadıköy Bit Pazarı yeni adresi nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul’un popüler bit pazarlarından olan Kadıköy Bit Pazarı için Göztepe’de kendisine ayrılmış…

Reyting nedir, nasıl ölçülür? Total ve AB grubu ne demektir?

Reyting nedir? Reyting nasıl ölçülür? Reyting ölçme aletiyle ölçüm nasıl gerçekleşir? Total…