TFF Başkanı Yıldırım Demirören İstifa Etti! Yıldırım Demirören Kimdir?

Son dakika haberi TFF Başkanı Yıldırım Demirören görevinden bugün itibariyle istifa etti.

Demirören son 7 yıldır devam ettirdiği Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı’ndan istifa ettiğini kamuoyuyla paylaştı. Demirören yaptığı açıklamada:

“26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı‘ndan İDDAA, Misli.com‘un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum. Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve Dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım. Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları’na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım Teknik Direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Spor Camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum.

Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum.”

Yıldırım Demirören

tff başkanı yıldırım demirören istifa etti

Bu açıklamayla son dönemde yaşanan İddaa ve Misli.com’un devrinin yasal olarak tamamlanmasının herhangi bir probleme yol açmamasını istiyor. Böylece haziran ayında gerçekleşecek seçimlere kadar TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli bu göreve vekalet edecek.

Yıldırım Demirören, 1964 İstanbul doğumlu iş adamı ve yöneticidir. Beşiktaş JK’nın 2004-2012 yıllarında kulüp başkanlığını yapmıştır. 27 Şubat 2012 tarihinden beri sürdürdüğü TFF başkanlığından 28 Şubat 2019 tarihinde istifa etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.