Sylencer Röportajı

 

 

Merhaba Sylencer grubunun kuruluş hikayesini bize biraz anlatabilir misiniz ?

Johnny ve ben başta bir araya geldik ve Megadeth’in mesaj tablosunda bir grup kurmak üzerine konuşmaya başladık yıllar evvel. Beraber birkaç projede yer aldık ve sonra da Sylencer’in çıkış albümü olacak şey üzerine gitmeye başladık. Davulcu Kevin Talley ilk albümde çalması için anlaştığımız kişi oldu ama bu sene o artık kadromuzun kesin davulcusu oldu. Yıllar geçtikçe de albüme yeni konuklar eklemeye başladık vs…

2006’da kurulduğunuzu söylüyorsunuz, o zamandan bu yana sadece bu albümle mi ilgilendiniz; yoksa bunun dışında başka bir şeyler de yaptınız mı ?

2006’dan beri elbette çeşitli projelerde yer aldık. Bunlardan bazıları stüdyo albümlerinde kayıtta yer almak oldu ki bunların hiçbirinin piyasaya sürüldüğünü grmedim daha ve Kevin ise Dååth, Devildriver, Six Feet Under gibi çeşitli gruplarıyla turlara katıldı. Gene Hoglan’ın davulda ve Johnny ve benim de gitar ve bas gitarda birkaç parçada yer aldığımız bir albüm ortaya çıktı. Ancak utanç vericidir ki bu da gün yüzü görmeden yok oldu.

Tanışmanız nasıl gelişti? Albüm kaydederken birçok zorluk çekmişsiniz sonra kendiniz çıkarmaya karar vermişsiniz nasıl oldu ?

    Gruptaki herkesle farklı yollarla temasa geçtik. Bazıları arkadaş yoluyla, bazıları internetten ve bazıları ise pat diye rastladığımız insanlar oldu. Bu bağlamda kayıtlar esnasında hiç problem çekmedik değil ama plak firmasıyla sorun gidermek konusunda büyük bir liste oluşturmuştuk. Onca geçen senenin ardından albüm tamamlandı ve hepsinin sonunda albümü kendimiz piyasaya sürmeye karar verdik. Halen aktif bir şekilde plak firması kovalamaktayız.

Albümünüzde bir sürü ünlü isim dikkat çekiyor bir araya getirmeyi nasıl başardınız ?

Teknoloji harika bir şey. Hiç kimseyi aynı odada toplamak zorunda kalmadık ama herkesi tek tek buraya aldık. Çok fazla zamanımızı aldı ama her şeyi bir araya koymak için dünyanın zamanına sahiptik ki bir kayıt firmasına bağlı olmadığımız için ne süre kısıtlamamız ne de bütçe sıkıntımız vardı.

 

Sylencer

 

Albümde çalan Kevin Talley iyi bir davulcu onunla yola devam edecek misiniz ? Birde diğer isim Larry Tarnowski sadece sezonluk mu olacak ?

Şu an Kevin Talley, Sylencer’ın resmi davulcusudur. Yola çıktığımızda da onunla devam etmek istiyoruz ve elbette ileriki albümlerde de. Larry Tarnowski ise yanımda harika gitar sololarıyla fantastik bir iş çıkardı. Şu an Larry ne yazık ki sadece kayıt üyemiz. İleride belki tekrar beraber çalışma imkanı buluruz.

Bu şarkıları aynı düzende konserlerde nasıl çalmayı düşünüyorsunuz ? Albüm tanıtım konserleri vermeyi düşünüyor musunuz ?

Her şarkı olduğu gibi performans açısından çalınabilir durumda canlı performanslarda. 2013 senesinde Sylencer’ı yola çıkarmayı planlıyoruz ki bizimle beraber gelecek konukları sıralamaya başladık bile.

Orlando Villasenor ve Maor Appelbaum gibi önemli isimler ile çalışmışsınız nasıl oldu ?

    Orlando Villasenor, Kevin Talley’in eski bir arkadaşı ve onunla çalışmak çok güzeldi. Bizim için albüm mixlemesinde harika iş çıkardı. Onun bize ulaşmasının ardından Maor Appelbaum benimle internet üzerinden temas kurdu ve albümü bizim için masterlamayı teklif etti. Onlarla çalışmak gerçekten harikaydı. Albüme hayat veren onlar oldu.

Henüz albümünüz yeni ama diğer albüm için bir 6 yıl kadar daha bekleyecek misiniz ? Grubun kısa dönem planları içerisinde neler yer alıyor ?

    Umuyoruz ki yeni albüm 2014 senesinde gelecek. 2013 yılı boyunca sıkı bir konser turu içerisine gireceğiz dünya çapında. Planımız kesinlikle yeni albüm için altı yıl daha beklemek değil hahaha.

Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

   Bizimle röportaj yapmak istediğiniz için biz teşekkür ederiz, bunun için minnettarım. Albümümüz bizden direkt olarak dünyaya açıktır, dijital ya da fiziki kayıtlar sylencer.bandcamp.com’da yer almaktadır. Eğer bir parça veya tüm albümü satın alabilecek imkanınız varsa bize gerçekten çok yardımcı olacak ve Sylencer’ı sizin şehrinize, ülkenize getirebilecek!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.