Studio Ghibli 2020 yılı içerisinde iki yeni film yapacağını açıkladı

Studio Ghibli, 2020 yılı içerisinde iki adet yeni film yapacağını duyurdu. Filmler ile ilgili detaylı bilgi vermeyen Studio Ghibli, yeni filmlerden birinin Hayao Miyazaki’nin son filmi How Do You Live? olduğunu açıkladı.

Bu güzel haberden kısa bir süre önce Vincent Maraval, 2019 yılının başında attığı paylaşım: “Baba oğul Miyazakilerin yeni projeler için işe koyulduğunu doğrulayabilirim. Studio Ghibli’den yayınlanacak iki yeni film için çalışmalar başladı ve çizimler i-na-nıl-maz! Yoğun duygular içindeyim.” ile büyük bir merak uyandırmıştı. 2019 yılının Ekim ayında Studio Ghibli’nin yapımcısı Toshio Suzuki, üç buçuk yıllık üretim sürecinde filmin yalnızca yüzde 15’inin tamamlandığını belirtmişti. Ayrıca Hayao Miyazaki’nin bu animasyonun her bir dakikasını yönettiğinin altını çizmişti. Film, Genzaburō Yoshino’nun aynı adı taşıyan 1937 tarihli romanından beyazperdeye uyarlanacak.

Studio Ghibli, 2020 yılında iki yeni film yapacak

Bu filmlerden ilki Miyazaki tarafından yönetilip yapılırken ikinci filmin Miyazaki’nin oğlu Gorō Miyazaki’nin imzasını taşıyacağı söylentiler arasında yer alıyor. Bu çalışmalar dışında son zamanlarda yaşanan kötü doğa olaylarından dolayı stüdyo: “Japonya’da tayfunlar ve şiddetli yağmurlar gibi felaketler devam ediyor. Hasardan etkilenenlere içtenlikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor. Hayatlarının derhal yeniden inşasını diliyoruz” açıklamasını gerçekleştirdi.

Spirited Away, My Neighbour Totoro, Princess Monokone gibi efsanevi yapımlarıyla bildiğimiz ilk Oscar ödüllü animasyon stüdyosu 2020 yılını özellikle seçmiş görünüyor. Çünkü 2020 yılının Çin takvimine göre Fare Yılı olduğunu ve farenin hem üretkenliği simgeleyen bir hayvan olduğunu hem de doğurganlık tanrısının meleklerinden biri olduğu belirtiliyor. Bu iki yeni filmi beklerken aşağıda paylaştığımız Studio Ghibli filmlerinin müziklerini dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EmRi0Z7tdTY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.