Stranger Things 4. Sezon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Stranger Things 4. Sezon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Stranger Things 4. Sezon dizisinin onay videosu Netflix tarafından paylaşıldı. Stranger Things’in yeni sezonunda neler olacağını sizler için derledik.

Duffer Kardeşler’in yaratıcılığını üstlendiği, ve yeni sezonunu Netflix yapımı Stranger Things, 2016 yılında hayatımıza girdi. Yayınlandığı ilk günden bu yana giderek artan izleyici kitlesini yer aldığı yapımda Eleven karakteriyle Millie Bobby Brown, Mike karakteriyle Finn Wolfhard, Dustin karakteriyle Gaten Matarazzo, Lucas karakteriyle Caleb McLaughlin ve Will karakterini canlandıran Noah Schnapp bulunuyor. 3. sezonuyla beraber platform içerisindeki “tüm zamanlar” rekorunu kıran yapımın yeni sezonu da merakla bekleniyor. Her sezon farklı bir tema ve bir sonraki yıllardaki olayların üzerinden geçen yapımın 4. sezonu için birçok teori konuşuluyor.

Stranger Things 4. Sezon ile karakterlere ne olacak?

Dizinin 3. sezon finalinde, Joyce ve Jim’i Ruslar’ın Hawkins kasabasında yer alan gizli üssünde mücadele ederlerken izlemiştik. Çocukların buldukları izleri adım adım takip eden ikili, sonunda ulaştıkları yerde, geçidi açan makineyi kapatma fırsatı yakalamış fakat Hopper bir Rus ajanı ile büyük bir kavga etti. Joyce makineyi kapatmak için harekete geçse bile bu sırada kavgayı kazanan Jim Hopper içeride sıkıştı. Joyce’un hamlesinden sonra makine, tıpkı sezonun açılış sahnesindeki gibi patlayarak yok oldu ve geçit kapanmış olarak göründü. Fakat içeride kalan Hopper’a neler olduğunu göremedik.

Bunların hemen sonrasında dizinin jeneriğinin peşinden, Netflix ek sahneyle beklentileri yeniden gündeme getirdi. Rusya’nın Kamçatka bölgesindeki bir askeri üsse geçiş yapan dizi, esirlere yer verdi. Ruslar, bu kez kendi ülkelerinden Upside Down’a geçiş için kapı açmışlar ve oradaki yaratıklardan bazılarını deneyler için kendi ülkelerinde böyle bir yer kurmuşlardı. Buraya getirdikleri canavarlardan biri ise ilk sezonda karşımıza çıkan Demogorgon. Ancak biraz daha genetiği değiştirilmiş olanı diyebiliriz. Belki de Jim Hopper’ı yeni sezonda burada göreceğiz.

Stranger Things 4. sezon konusu nasıl olacak?

Yeni sezonda çok farklı olayların olacağı belki de bu sezonun son olacağı ve diziye spin-off’lar şeklinde devam edilebileceği söyleniyor. Ancak son sahne ile Rusya’nın Kamçatka bölgesine gidilmesi ve Upside Down’ın ABD ve Rusya arasında olacağı tahmin ediliyor. Hatta yeni sezonda Çernobil felaketinin de dahil edilebileceği tahminler arasında yer alıyor. Dizinin ilk 3 sezonda 1983’ten 1985’e kadar geldik. 4. sezonda ise büyük ihtimalle 1986 yılında yaşananları izleyeceğiz. Bu tarih ise Çernobil iddialarını kuvvetlendiriyor.

Bu tahminleri güçlendirecek bir başka konu da dizinin yeni yayınlanan fragmanında “Artık Hawkins’te değiliz.” başlığının kullanılması. Ayrıca yeni sezonun 8-10 bölüm arasında olacağı ve Stranger Things 4. Sezonun 2020 yılının sonlarına doğru yayınlanacağı söylentiler arasında bulunuyor. Bu konularla ilgili Zararına Sohbetler kanalının hazırladığı videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.