Stranger Things 3. sezon Netflix ekranlarında yayında (İzle)

Stranger Things 3. sezon Netflix ekranlarında yayında (İzle)

Stranger Things 3. sezon Netflix ekranlarındaki yerini aldı. Merakla beklenen dizinin yeni sezonu 4 Temmuz itibariyle yayınlandı.

İlk sezonlarıyla büyük bir başarıya imza atan dizinin yeni sezonunda yine birçok olay yaşanacak. 2017 yılının Cadılar Bayramı’ndan beri ara özlediğimiz dizinin 3. sezon sezonu saat 10.01’de yayına girdi. Kısa süre içinde izlediğimiz çok sayıda dizi tanıtımları arasında öne çıkan yapımın yeni sezonunda yeniden Hawkins kasabasına dönüyor. Kasabaya yazla beraber rahatlık ve neşenin geldiğini görmüştük. Fakat bu eğlence kısa sürüp ardından Upside Down olaylarına bağlanıyor. Böylece Eleven ve arkadaşlarınının 8 bölümlük 1985 macerasını anlatılıyor. İlk 2 sezonla ilgili ufak bir hatırlatma yaparsak dizide 80’li yılların nostaljik günlerine doğru ufak bir yolculuğa çıkmıştık. İlk sezonda Will Byers’ın ortadan kaybolması üzerinde durulmuş ve ikinci sezonda ise Will’in paralel evrenden dönüşünün ardından yaşanan tuhaf olaylar anlatılmıştı.

Stranger Things 3. sezon ile başarısını sürdürmek istiyor

Stranger Things 3. sezon ile başarısını sürdürmek istiyor

Netflix‘in ötesine taşan başarısıyla birçok ödül kazanan yapım kısa bir süre içinde kült haline geldi. İlk sezon bölümleri çıktıktan sonraki üç gün süre içinde 15 milyon, ikinci sezon bölümleri de yine aynı süre içerisinde 4 milyon izlenmişti. İlk iki sezondan “daha büyük ve korkutucu” tanımlanan dizinin yeni sezonun daha fazla izlenmesi bekleniyor. Netflix, dizinin yeni sezonunun tanıtımı için Fortnite, Coca Cola ve Roblox ile beraber çalıştı. Hatta birçok firma son günlerde Stranger Things göndermesi yaptığı sosyal medya paylaşımlarına yer verdi.

Yeni sezon, 1985 yılı içerisindeki dönemin popüler kültürüyle ilgili bol bol referans ve şarkılar içeriyor. The Buffer Brothers‘ın yaratıcılığını yaptığı dizinin Eleven ve Mike ile Lucas ve Max’i çift olarak görüyoruz. Ardından ekip, yeni bir konağa geçen yaratığı durdurmak için bir araya gelip güçlerini birleştiriyor.

Stranger Things 3. sezon 4 Temmuz 2019’da Netflix platformunda yayınlandı. Yeni sezonun kısaca hatırlamak isteyenler aşağıdaki fragmanı izleyebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=6I9HNDl8A3s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.