Spotlight'tan Netflix'e 13 Reasons Why Projesi

Geçtiğimiz yıl En İyi Film ve En İyi Özgün Senaryo Oscar’ını kapan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan Spotlight’ın yönetmeninden Netflix’e dizi geliyor.

Tom McCarthy’nin Selena Gomez ile yapımcılığını üstlendiği 13 Reasons Why Ray Asher’ın romanından uyarlanacak. Yazarlığını ise Brian Yorkey’in yaptığı dizi 31 Mart’ta Netflix ekranlarına geleceği belli oldu.13 Reasons Why Poster

Jay Asher’ın en çok satan kitaplarından 13 Reasons Why Netflix’e uyarlanan filmin konusu şu şekilde : Yazarın verandasında yatan adıyla gizemli bir kutu bulmak için okuldan eve dönerken genç Clay Jensen (Dylan Minnette) izliyor. İçinde Hannah Baker (yeni gelen Katherine Langford) tarafından kaydedilen kaset şeritlerini keşfediyor – sınıf arkadaşı ve ezmesi – trajik olarak iki hafta önce intihar etti. Bant üzerine Hannah, hayatını sona erdirmeye niye karar verdiğinin on üç nedeni olduğunu açıklıyor. Clay onlardan biri olacak mı? Dinlerse, listeyi nasıl oluşturduğunu öğrenir. Hannah ve Clay’ın ikili anlatıları sayesinde, 13 Neden Neden genç yaşta karmaşık ve kalp kırıcı bir hikaye izleyicileri derinden etkileyecektir. Neden Sebep Oldu Oscar Winner Tom McCarthy (Spotlight), Tony ve Pulitzer Ödülü Sahibi Brian Yorkey (Next to Normal) ve yönetici tarafından Selena Gomez, Joy Gorman ve Anonymous Content’dan Brian Yorkey ve Kristel Laiblin tarafından yönetiliyor. Dizisi, Paramount Television tarafından Netflix için üretiliyor.

Dizide yer alan oyuncu listesi ise şöyle : Dylan Minnette, Katherine Langford, Kate Walsh, Brian d’Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro ve Tommy Dorfman. Fragmanı ise aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…