Spotify ilk donanım ürünü Car Thing ile henüz test aşamasında şaşırtıyor
|

Spotify ilk donanım ürünü Car Thing ile henüz test aşamasında şaşırtıyor

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, otomobiller için fiziksel bir donanım cihazı Car Thing adlı ürünü duyurdu.

Müzik dinleme olayını değiştiren platform yenilik arayışlarına devam ediyor. Her dönem yaptığı kampanyalar ile kullanıcı sayısı artan İsveçli müzik servisi ilk defa bir fiziksel cihaz ile karşımıza çıkıyor. Otomobiller için kullanıma sunulması beklenilen bu cihaz ses kontrollü bir podcast oynatıcı olarak geçiyor. Amerika kıtası ile sınırlı kalabilecek bu testler sonrası ürünün piyasaya çıkmayacağı belirtiliyor. Ancak elbette bu durum değişebilir. Test aşaması ise bazı Spotify Premium kullanıcılarını davet edip onlara belirli bir süre denetmek üzerine olacak. Firma bu ürün için: “Gelecekteki planlarımız hakkında bazı spekülasyonlar olduğunu bilmemize rağmen, insanların müzik ve podcast’leri nasıl dinledikleri hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olmak için ‘Car Thing‘i geliştirdik. Donanım oluşturmaya değil dünyanın bir numaralı ses platformu olmaya odaklanmaya devam edeceğiz.” diyerek bu ürün konusunda heyecanlanılmamasının altını çiziyor.

Spotify Car Thing adlı cihazıyla kullanıcı deneyimlerini geliştiriyor

Spotify Car Thing adlı cihazıyla kullanıcı deneyimlerini geliştiriyor

Car Thing adlı ürün arabalardaki priz veya çakmaklık ile güç alıyor, böylece kullanıcıların cep telefonlarına ve otomobillerine bluetooth yardımıyla bağlanıyor. Bu cihaz kullanıcıların araçlarındaki ne dinledikleriyle ilgili bilgileri topluyor ve kullanıcılara önerilerde bulunuyor. Cihaza ‘Hey Spotify’ denilerek seslenip ardından istediğiniz şarkıyı belirtebiliyorsunuz. Öne çıkan sesli kontrol özelliği sayesinde yolculuklarda daha güvenli olmanızı sağlıyor. Spotify, kullanıcılara ücretsiz verip test ettirdiği bu cihazı daha iyi deneyimler sunmak için kullanacaklarını belirtiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=69zN5f-O_K4&list=PLS4Ugv1bs-u_9lY9R2SLdiXRYMKt5R13k

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.