Spider-Man: Far From Home filmi konusunun farklı versiyonu açıklandı

Spider-Man: Far From Home filmi konusunun farklı versiyonu açıklandı

Spider-Man: Far From Home filminde son sahnenin gerçekleşenden çok farklı olabileceği açıklandı.

Marvel Sinematik Evreni‘nin 4. bölümü sonrası son filmi bir haftadır sinemalarda ve liderliğini koruyor. Bu başarıya rağmen filmde hayranlar Infinity Saga’nın nasıl biteceğini biliyor. Böylece hayranlar Marvel Sinematik Evreni’nde dördüncü fazda neler olacağına daha çabuk odaklanıyor. Fakat bu final sahnesinin daha önceden daha farklı ve daha güvenilir bir sonda biteceği ortaya çıktı.

Bu kısımdan sonrası Spider-Man: Far From Home spoiler'ı içerir

Bu kısımdan sonrası Spider-Man: Far From Home spoiler’ı içerir

Film ile ilgili bu kısımdan sonrası spoiler içereceğini anımsatalım. Film senaryosu “post credit” sahneleriyle birlikte birkaç büyük ters köşe içeriyor. Bu da MCU‘nun dördüncü fazının hangi tonda olacağını gösteriyor. Birde bu film devam edecek 3. filmde neler olabileceğiyle ilgili bilgiler içeriyor. İlk post credit sahnesinde Sam Raimi‘nin filmlerinden alıştığımız şekilde J. Jonah Jameson ve Daily Bugle cameo’ları ile birlikte Spider-Man’in kimliği açığa çıkarılıyor. Bu durum Peter Parker’ın kötü adammış gibi gözükmesine sebep oluyor. Ancak Kevin Feige, bununla beraber Spider-Man 3’ü izleyecekler için çok farklı bir Spider-Man göreceklerinin altını çiziyor.

Filmin ikinci post credit sahnesinde ise MCU‘nun dördüncü fazında Secret Invasion hikâye örgüsü başlatılıyor. Fakat bu sahneyle Nick Fury’nin de aslında tüm bu olaylar yaşanırken gezegenimizde bulunmadığını anlıyor. Bu da Talos ve karısının Nick Fury ve Maria Hill’in yerine geçtiğini gösteriyor. The New York Times’a konuşan filmin senaristleri Chris McKenna ve Erik Sommers, post credit sahnelerinin ilk olarak daha farklı ve güvenli olarak üşünüldüğünü belirtiyor. Chris McKenna, yapımcılardan filmin sonunda Peter’ın bir şeyler feda etmesi yönünde çeşitli baskılar aldığını ve bu düşünceden önce korktuklarını sonra da kullandıklarını söylüyor.

Senaristler Peter Parker‘ın kimliğinin ortaya çıkmasıyla ilgili, “Aramızda sadece Spider-Man’in kim olduğunu açıklayıp bırakalım mı yoksa onu toplumdan dışlanacak konuma mı sokalım diye tartışmalar yürütüyorduk. En nihayetinde ikisini birden yapmaya karar verdik. İlk başta bu yönde ilerlemek istememiştik çünkü bu durum bizi korkutmuştu. Fakat biz bu durumun üzerine gittik.” diyerek belirtiyor. Spider-Man: Far From Home filmi 2 Temmuz 2019’da vizyona girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.