Snoop Dogg'lu Esrar Belgeseli Grass is Greener Fragmanı Yayında!

Snoop Dogg’lu Esrar Belgeseli Grass is Greener Fragmanı Yayında!

Netflix’ten Snoop Dogg’lu esrar belgeseli Grass is Greener fragmanı yayınlandı.

Her ay farklı belgesellerle karşımıza çıkan platform Nisan ayında da buna yönelik girişimlerini devam ettiriyor. Netflix, bu defa Amerika’da devam eden esrarın yasallaştırılması üzerine bir belgesel ile karşımıza çıkıyor. “Uyuşturucu savaşında değiliz, uyuşturucu savaşı ile mücadele ediyoruz.” başlığıyla ön plana çıkan bu yapımın kadrosunda uyuşturucunun bütün eyaletlerde yasallaştırılması yönünde uğraşan ünlü isimleri görüyoruz. Bu kişilerin başında ise ünlü rapçiler Snoop Dogg, Cypress Hill’s B-Real ve Damian Marley bulunuyor. Fab 5 Freddy’nin yönetmenliğini yaptığı belgeselde Amerika’nın esrarla ilişkisindeki karmaşıklık anlatılıyor. Esrar savaşlarının ırksal ve ön yargılardan oluşan geçmişini tartışarak farklı bir bakış açışı katıyorlar.

grass is greener belgesel fragman snoop dogg

Ayrıca bu bitkinin müzik ve popüler kültür üzerindeki tepkileri üzerine de tartışırken siyahi ve latin topluluk üzerindeki sarsıcı etkisini de uzmanlarla beraber tartışıyorlar. Amerika devletindeki eyaletler giderek bu bitkiyi yasallaştırmak için bir araya gelse de kenevir pazarında görülen ırksal derinliklerde göze çarpıyor. Amerika’da şuan 11 eyalette eğlence ve günlük yaşam için yasallaşan esrar, 18 eyalette de medikal sebeplerden dolayı kullanıma izin veriliyor.

grass is greener belgesel fragman netflix 2019

Grass is Greener belgeseli 20 Nisan tarihinde Netflix’te gösterilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.