Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (8 Mart - 15 Mart)
| |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (8 Mart – 15 Mart)

Mart ayının ikinci haftasında vizyona 8 yeni film giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Organize İşler Sazan Sarmalı ve Öldür Beni Sevgilim yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna ile Hep Yek 3 Titrettin Beni ve Bir Aşk İki Hayat filmleri takip ediyor. Geçtiğimiz hafta vizyona giren New York in New York filmi ise gişede hüsrana uğradı.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Captain Marvel

Gene Colan ve Roy Thomas’ın Marvel çizgi romanından uyarlanan filmde 1990’lı yıllara dönüyoruz. Hikaye ise Carol Danvers’ın, dünyanın iki uzaylı ırkı arasındaki galaktik bir savaşa yakalandığı zamanda ortaya çıkıyor. Ardından uçma ve süper güçleriyle evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelmesi anlatılıyor.

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck

Oyuncular: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law

Todos lo saben / Herkes Biliyor

Madrid’de geçen filmde konuşulan diyalogların tamamı İspanyolca. Herkes Biliyor’da, Buenos Aires’te yaşayan bir kadının çocuklarıyla birlikte İspanya’ya gidişi ve eski tanıdıklarının da karıştığı olayların ortasında kalışı anlatılıyor.

Yönetmen: Asghar Farhadi

Oyuncular: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darin, Bárbara Lennie, Carla Campra, Roger Casamajor

Papillon / Kelebek

Henri Charrière’nin kitabından uyarlanan yeniden çevrimi yapılan film, ıssız bir adadaki hapishaneden kaçmaya çalışan mahkumları konu ediniyor.

Yönetmen: Michael Noer

Oyuncular: Charlie Hunnam, Rami Malek, Eve Hewson

Arada

Osman, ana dili Kürtçeyi konuşamayıp anlayan, ikinci dili Türkçeyi de anlayamayıp konuşan birisidir. Bu özelliğinden dolayı zaman içinde iki işi aynı anda yapamaz hale gelir. Çalışırken müşterilere cevap veremediği gibi arkadaşlarıyla kahve içerken sohbete katılmayı da beceremez. Evlenmek istemesine rağmen bu sorunundan dolayı görüştüğü kadınlarla kalıcı bir ilişki kuramaz. Osman’ın hayatı, bir müşterisinin onu bu takıntıdan kurtarabileceğini söylemesiyle değişmeye başlamıştır.

Yönetmen: Ali Kemal Çınar

Oyuncular: Osman Çınar, Fatoş Yıldız, İhsan Şakar

Woman at War

Filmde Halla adlı, sessiz sakin bağımsız bir kadın ile tutkulu bir çevre aktivisti arasında gidip gelen çifte bir yaşam sürmektedir. İçindeki tutkulu, gözü kara kadını dinler ve bir gün gizlice yerel alüminyum endüstrisine savaş açmaya karar verir. Halla’ın eylemleri ses getirmeye başladıkça ise işler onun için çıkmaza girer. En etkili operasyonuna başlamaya hazırlanırken aldığı bir mektupla her şey tersine döner; çocuk evlat edinmek için yaptığı başvuru kabul edilmiştir. Halla, çevre için oynadığı kurtarıcı rolünü anne olmak için terk etmeye hazırlanırken bir yandan da alüminyum endüstrisini derinden yaralayacak son bir saldırı planlamaktadır.

Yönetmen: Benedikt Erlingsson

Oyuncular: Halldora Geirhardsdottir, Jóhann Sigurðarson, Juan Camillo Roman Estrada

https://www.youtube.com/watch?v=ig12F7sLS2M

Kartopu Savaşları 2 / Racetime

Filmde Bu yarışı sizce kim kazanır? sorusu soruluyor. Yayınlanan ilk filminde kartopu savaşlarıyla izleyenlerin beğenisini kazanan Frankie ve ekibi, bu sefer kızak yarışlarıyla eğlenceye devam ediyor! Ama kasabaya yeni gelen Zac, yarışta hile yapınca Frankie ve ekibinin kızakları, hayalleriyle beraber bozulur. Arkadaşlarının yardımıyla kızaklarını tekrar inşa eden Frankie, bu sefer hilelerden uzak bir yarış düzenlemek istese de Zac’in aklında sadece kazanmak vardır. Zac’in hırsı ve hileleri karşısında Frankie’nin dürüstlüğü ve dostluğu acaba galip gelecek midir? Maceralı bir anlatım animasyon severleri bekliyor.

Yönetmen: Benoit Godbout

Oyuncular: Lucinda Davis, Tod Fennell, Noel Fisher

Kapan

Film zengin bir adam ve ailesinin yaşadıklarını anlatıyor. Antalya’nın sayılı zenginlerinden olan Süleyman, çocuklarına oldukça düşkün bir adamdır. Oğlu Tarık’ın kız arkadaşının trajik ölümünün ardından yaşadığı psikolojik travmayla hayatları alt üst olur. Tarık’ın çok zengin bir işadamı olan babası Süleyman, ailesinden habersiz düzenlediği, içinde kızının aşık olduğu adamın da yer aldığı, “Doğruluk mu cesaret mi?” temalı, 100 milyon dolar ödüllü, ucunda ölümün olduğu bir yarışma düzenlemiştir. Bu yarışmada dürüst olmaktan başka çıkış yolu yoktur. Babasının düzenlediği yarışmayı öğrenen Aslı, gerçekleri ortaya çıkaracak ve babasıyla yüzleşecektir.

Yönetmen: Kudret Sabancı

Oyuncular: Erkan Petekkaya, Kemal Uçar, Öykü Çelik

Hüddam 2

Korku türündeki filmde amcasının kendisine şiddet uygulaması sebebiyle karnındaki bebeği kaybeden Fatma’nın hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen: Utku Uçar

Oyuncular: Şeyda İpek Baykal, Can Beslen, Hakan Erkuran

https://www.youtube.com/watch?v=cTVlcp0eC7M

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.