Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (5 Nisan - 12 Nisan)
| | |

Bu Hafta Sinemalarda Vizyona Girecek Filmler! (5 Nisan – 12 Nisan)

Nisan ayının ikinci haftasında 7 yeni film vizyona giriyor. Bu hafta vizyondaki filmler neler hep beraber bir göz atalım. Geçen haftalarda vizyona giren filmlerden Türk İşi Dondurma ve Captain Marvel yapımları Box Office Türkiye listesinde zirvede yer alıyorlar. Onları ise Öldür Beni Sevgilim ile Mucizeler Parkı ve Deli ve Dahi filmleri takip ediyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler:

Shazam! 6 Güç

DC çizgi romanlarının içinden çıkan filmin hikayesinde bir çocuğa, tek bir sihirli kelime ile ihtiyaç duyulan zamanlarında yetişkin bir süper kahraman olma yeteneği veriliyor. Filmde çizgi karakterimiz genç Billy Batson’ın ihtiyaç duyduğu zaman sihirli sözcükleri söyleyerek dönüşebildiği bir süper kahraman olarak yaşamı anlatılıyor. Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün gücü, Atlas’ın dayanıklığı, Zeus’un görlemi, Aşil’in cesareti ve Merkür’ün hızına sahip olması sebebiyle karakterimize S.H.A.Z.A.M. adıyla sesleniliyor.

Yönetmen: David F. Sandberg

Oyuncular: Zachary Levi, Asher Angel, Mark Strong

Dumbo

Filmde, sirkin sahibi Max Medici (Danny DeVito) ile savaştan dönen eski yıldız Holt Farrier (Colin Farrell) ve çocukları Milly (Nico Parker) ve Joe’yu (Finley Hobbins), çok büyük kulakları yüzünden sirkte alay konusu olan yavru bir filin bakımı için işe kabul eder. Fakat, Dumbo’nun uçabildiğini anlamalarıyla, yeni ve büyük eğlence merkezi için hayvanları toplayan V.A. Vandevere’nin (Michael Keaton) ilgisini çeken sirkin dönüşü ve sonrasında gelişenleri anlatacak.

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Colin Farrell, Danny DeVito, Michael Keaton

Hayvan Mezarlığı / Pet Sematary

Stephen King’in romanından uyarlanan filmde, Dr. Louis Creed, karısı Rachel ve iki kızlarıyla beraber ailesi eski kızılderili mezarlığına gelirler. Kedilerini bir trafik kazası sonrası bu mezarlığa gömen aile burada korku ve gerilim dolu zamanlar yaşamasına odaklanılıyor.

Yönetmen: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer

Oyuncular: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow

İhtiyar Adam ve Silah / The Old Man & The Gun

David Grann’in aynı isimli kitabından uyarlanan yapımda Forrest Tucker’ın gerçek hikâyesi anlatılıyor. Hayatı boyunca toplam 18 kere hapishaneden kaçan 70 yaşındaki Forrest San Quentin’den onun cesur kaçışına dayanarak, otoriteleri şaşırtan ve halkı büyüleyen eşi görülmemiş bir soygun zincirine tanıklık edeceğiz.

Yönetmen: David Lowery

Oyuncular: Robert Redford, Sissy Spacek, Tika Sumpter

https://www.youtube.com/watch?v=nJJuSbpCujM

Hababam Sınıfı Yeniden

Bu yılın yeni öğrencileri, hocaları ve birbirinden renkli karakterleriyle Hababam Sınıfı, yeni öğretim yılında büyük bir heyecan içerisinde. Çünkü, Özel Çamlıca Lisesi yeniden karma eğitime geçiyor ve okula yatılı kız öğrenciler geliyor. Sınıfa yeni gelen kızlar ve Hababam erkekleri arasındaki tatlı rekabet elbette çok eğlenceli anlara da gebe! Kızlar ve erkekler birbirine meydan okurken, elbette her şey süt liman gitmiyor. Hababam’ın haylazları Duba Nuri, Format Hasan, Racon Faruk, Yakışıklı ve Düldül, sınıfa yeni katılan kız öğrencilerle beraber önce rakip sonra müttefik olarak bir maceraya çıkıyorlar.

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Oyuncular: Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu

Suç Unsuru

Filmde Celal ve Buğra aynı evi paylaşan iki yakın arkadaştır. Bir sabah yeni taşındıkları evde hiç beklemedikleri şekilde Komiser Baran ve ekibi tarafından uykularının en derin noktasından alınıp şüphelisi oldukları bir soruşturmanın ortasına yerleştirilirler.

Yönetmen: Süleyman Arda Eminçe

Oyuncular: Bülent Çolak, Koray Erkök, Altuğ Elveriş

Benden Hikayesi

Hayatın savrukluğunu hikâyelerine ustaca yansıtan Sait Faik bu belgeselde kimi zaman dülger balığının yaşam mücadelesi, kimi zaman da milyonluk şehirlerin yalnızlığı, kimi zaman da yazmasa deliren bir yazarın duygusu, sesi soluğu oluyor.

Yönetmen: Onur Barış

Oyuncular: Mert Er

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.