Sigara fiyatlarına zam geldi! İşte yeni sigara fiyatları listesi (Winston, Camel)

Sigara fiyatlarına zam geldi! İşte yeni sigara fiyatları listesi (Winston, Camel)

Zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Sigara zammı fiyatları ortalama 2 TL civarında bir miktarla arttı.

Tütün şirketi Philip Morris SA ve JTI tarafından 6 nisan tarihi itibarıyla güncellenen fiyatlar bugün itibariyle geçerli olacak. Bu zamların ardından herkes ‘2019 sigara fiyatları ne kadar oldu?’ sorusunun yanıtını arıyor. Güncellenen bu yeni fiyat listesine göre en düşük bandrollü sigara fiyatı 11 liraya çıktı. Daha önce 13 liraya satılan en yüksek fiyatlı sigaralar ise 15,5 liradan satılacak. 2019 sigara fiyatları ne kadar oldu? Hangi sigaraya ne kadar zam geliyor? Sigara zammı ile ilgili detaylara aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

Philip Morris SA Sigara Zammı Ücretleri 2019

İşte Philip Morris SA firmasının ürünlerine yaptığı zamlar:

Philip Morris SA Sigara Zammı Ücretleri 2019

Devletin bu zamlarla beraber 8 milyar liralık ilave vergi geliri elde edeceği belirtiliyor. Son olarak 5 Ocak’ta alınan kararla sigara vergilerinde yüzde 63 olan ÖTV oranı yüzde 67’ye çıkarılmıştı. Bunun anlamı ise bir paket sigara fiyatının yüzde 86’sına yükselmesi olmuştu. Şu son gelen zamlarla beraber örneğin 11 liralık bir paket sigaranın 9 lira 50 kuruşu vergi oldu. Bir kutu yani 20 adetlik bir paket sigaranın 17 tanesi bugün itibariyle vergiye ödenmiş olunuyor.

JTI Sigara Zammı Ücretleri 2019

İşte JTI firmasının ürünlerine yaptığı zamlar:

Bu listeye göre en düşük bandrollü sigara fiyatı 9.5 TL’den 11.5 TL’ye çıktı.

JTI Sigara Zammı Ücretleri 2019

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu durumla ilgili: “Nargile dahil olmak üzere tütün ürünlerinin kullanıldığı açık alan kapalı alan tariflerini güncelleyerek yoğun mücadele dönemine gireceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.