Latin müziğin efsane isimlerinden Shakira 11 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul’da konser vereceğini ilk açıklayanlardan olmuştuk.

Sonradan birçok haber sitesinin bunu bizden esinlenerek sitelerine eklemesiyle beraber uğraşmaya devam ediyoruz. BKM tarafından düzenlenecek konserde Shakira ‘El Dorado’ turnesi kapsamında yeniden İstanbul’da olacak. Whenever Wherever, Hips Don’t Lie gibi şarkılarıyla tanınan latin müziğin en önemli isimlerinden sanatçı 11 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’da konser vermiş olacak. Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu olan Shakira 41 yaşında olmasına rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmiyor. 2 kez Grammy, 10 kez Latin Grammy, 14 kez Billboard Latin Müzik Ödülü kazandı. 2010 yılında seslendirdiği Dünya Kupası şarkısı “Waka Waka” ile birlikte Afrika’da düzenlenen etkinliğe damgasını vuran vuvuzela enstrümanıyla beraber ses getirmişti. Geçtiğimiz sene yayınladığı “El Dorado” isimli albümüyle en iyi latin pop müziği dalında Grammy ödülünü kazanmıştı. Şarkıcı konser için Facebook sayfasında “İstanbul’da yeniden sahnede olmak için, en sevdiğiniz şarkıları hep birlikte söylemek için sabırsızlanıyorum. Çok eğlenceli olacak!” diye belirtmişti.

Shakira İstanbul Konseri Posteri

Shakira İstanbul konseri biletlerine çok yakında ilk önce sizlere ulaştıran site olacağımızı da belirtelim. Turne kapsamında düzenlenecek konsere aşağıdaki eklediğimiz şarkılarla YouTube bağlantısından hazırlık yapabilirsiniz.