Saturnus – Saturn in Ascension ( 2012 )

 

 

19 Mayıs’ta ilk kez ülkemizde göreceğimiz Doom metal grubu 1991 yılında yola koyulmuş. Sık sık eleman değişikliklerine gitseler de kurucu üyeleri basçı Brian ve vokalist Thomas sayesinde her zaman ayakta kalmayı başardı. İlk 2 albüm “Paradise Belongs to You” ve “Martyre” albümleri karşılaştırıldığında Paradise piyano ve basit melodik gitar tabanına sahipken, Martyre’de koro örnekleri ve her zamanki umutsuzluk gözümüze ilişti.

Veronika Decides to Die ise hem sözleri hemde ölmeye karar veren birinin yaşamına en iyi şekilde el atmakta. Saturn in Ascension albümünü bir film müziğine benzetebiliriz. Rüzgar tarafından çırpılmış gitar bölümleri, cenaze seremonisi izlenimi veren uzun süreli şarkılarla dolu yeni bir albüm sizleri bekliyor. Thomas her zamanki etkileyici, mezardan geldiğini düşündüğümüz duygulandırıcı vokaliyle albümü tamamlıyor. Rune ve Mattias ağır ipotekli riffleri ve kimsesiz, dolambaçlı gitar atmosferleriyle şarkıların büyülü atmosferine katkıda bulunmuş. İlk demolarından bir şarkıyı da koyarak bir anlamda ne kadar yol katettiklerini görüyoruz. “Veronika Decides to Die” ‘ı es geçmeyiniz.

 

Spotify  –  Deezer

Albüm listesi ise şöyle.

“Litany of Rain” – 10:33
“Wind Torn”  – 09:14
“A Lonely Passage” –  05:30
“A Fathers Providence” – 05:09
“Mourning Sun” – 10:37
“Call of the Raven Moon” – 07:37
“Forest of Insomnia” – 10:21
“Between” – 11:01

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.