Santigold'dan Sürpriz Albüm: I Don’t Want: The Gold Fire Sessions

Santigold’dan Sürpriz Albüm: I Don’t Want: The Gold Fire Sessions

Santigold, geçtiğimiz hafta duyurduğu albümü cuma günü dinleyicilerin beğenisine sundu.

Geçtiğimiz hafta Twitter adresinden ‘6 gün içerisinde sizin için yeni bir şeyler geliyor’ diyerek albümün haberini veren Santigold, I Don’t Want: The Gold Fire Sessions‘ı cuma günü yayınladı. Bir nevi B-Side albümü olan I Don’t Want: The Gold Fire Sessions, Santigold’un geçmiş projelerde kullanmadığı şarkıların yeniden düzenlenip yayınlanmasından oluşuyor. Downtown etiketi ile yayınlanan albüm, 10 şarkıdan oluşuyor. Amerikalı hip hop sanatçısı Dre Skull‘un yapımcılığını üstlendiği albümün Don’t Blame Me şarkısında Santigold’a Jamaikalı genç sanatçı Shenseea eşlik ediyor.

Basın tanıtımında konuşan Santigold; ‘I Don’t Want: The Gold Fire Sessions, ben ve Dre Skull’un yaptığı yeni projedir. Bir haftadan biraz daha fazla bir zamanda kaydedildi. Yaz için yapılan bu spontane çalışma, reggae, dancehall ve Afro-Carribean’dan esinlenen şarkılar barındırıyor.’ dedi.

Albüm hakkında Pitchfork‘a konuşan Santigold, ikiz çocuklarına hamileyken bu kaydı nasıl yaptığından da bahsediyor. “Bütün nokta şuydu: Bunlar (eliyle örnek veriyor) benim şuna kafamda olan sorunlar. Sadece onları at. Şarkı sözleri için kıymetli olma. Bu yüzden albümün adı ‘The Gold Fire Sessions’ çünkü onlar anın şarkıları.” ‘Şu anda siyasette ortaya çıkan meselelerin birçoğu süper önemli ve onları çok fazla umursuyorum’ diyen Santigold, yaz reggae kaydının politik yorumlara göre sosyal yorumlara daha fazla odaklandığını söylüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.