Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alıyor! İŞKUR başvuru ekranı giriş

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alıyor! İŞKUR başvuru ekranı giriş

Sağlık Bakanlığı İŞKUR’da yayımlanan ilanında 6 bin 409 personel alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere işçi istihdam edeceğini bir süre önce açıklamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla farklı kadrolar için on binlerce insan araştırma yapmaya başladı. Bu haberle beraber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personeli içinde çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Başvurular 4 Ocak 2019 tarihine kadar İŞKUR üzerinden yapılarak sürekli işçi alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Personel Alım Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur?

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6.409 sürekli işçi alınacaktır. Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları sağlayan adayların başvurularını 31 Aralık 2018 – 04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğüne – Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılması gerekiyor.

2019 Yılı için 25 Bin Sağlık Personeli Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Bakan Koca yaptığı açıklamada  “Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.” diyerek adaylara müjdeyi verdi.

Başvuru şartları ve diğer açıklamalara buradaki bağlantıdan göz atabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.