RÜYALARINIZDAKİ ŞARKILARIN YAZARLARI PHORIA –YENİ SINGLE’LARI MELATONIN’İ YAYINLADI.

RÜYALARINIZDAKİ ŞARKILARIN YAZARLARI PHORIA –YENİ SINGLE’LARI MELATONIN’İ YAYINLADI.

İngiltere Brighton çıkışlı 5 gencin kurduğu Alternatif – Indie dünyasının parlayan yüzleri Phoria, yeni single’ları Melatonin’i yayınladı. Phoria hakkında birşeyler anlatılmasını fazlasıyla hakeden bir grup olduğunu yeni single’ları ile bir kez daha gösterdiler.

Phoria, Trewin Howard (vokal ), Jeb Hardwick (gitar), Ed Sanderson (keyboard, vokal) Tim Douglas (bas, synth) ve Seryn Burden (davul) dan oluşan bir grup.

Grubun sound’unu temiz gitar melodileri, çok deneysel olmayan keyboard ve synth ile birleşen rüyadaymışsınız hissi veren vokallerden oluşuyor. Sadece çok güzel şarkılar yapmaya odaklanmış bütün grupları çok seviyorum. Kendinize özel bir sound’unuz olması tabi önemli ama istediğiniz kadar orijinal ve deneysel olun, karşınızdakini yakalayacak o güzel şarkıyı yazamadıktan sonrası hiç önemli değil.

Grubun özellikle 2014 yılında çıkardıkları Display EP’si ile çok beğenildi. 4 şarkıdan oluşan bu EP’nin her şarkısına bayıldım. Emenate ve Atomic özel favorilerim.

 

 

Phoria, yetişkinlik dönemi sıkıntılarınızdan, çocukluk döneminizi hatıralarınıza inebilecek farklı sosyolojik deneyimler yaratabilen rüya benzeri bir deneyim sunuyor.

Gitaristleri Jeb Hardwick’in aynı zamanda bir video sanatçısı olması sebebiyle konserlerlerin de arka planda Jeb Hardwick’in  yaptığı özel videolar oynuyor. Bu yüzden sadece müzik değil, özel bir görsel şovda içeriyor gösterileri. Aşağıda videosunu izleyebileceğiniz Scope şarkısında, Jeb Hardwick’in  yaptığı bu görüntüleri izleyebilirsiniz.

 

Eski müzik dünyasının kalıplarından birisi olan albüm işine henüz girmeyen Phoria 2010’dan bu yana EP ve single’ lar ile ilerliyor. Kendilerini ne kadar ifade ettiği tartışılır 40 şarkı yazmak yerine 10 şarkı ile yetiniyorlar. 4 Aralık 2015 de yeni single’ları Melatonin’de, yine bu bakışla yayınlandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.