Rough Trade Records Yılın En İyi 100 Albüm Listesi Yayında

Rough Trade Records Yılın En İyi 100 Albüm Listesi Yayında

İngiltere çıkışlı bağımsız müzik firması Rough Trade Records yılın en iyi 100 albümü listesini paylaştı.

Geoff Travis tarafından 1978 Ladbroke Grove’da açılan ilk mağazasıyla firma dönemin en ünlü gruplarına kayıt yaptı. Punk rock, post-pop ve indie pop türünde yüzlerce grubun çıkışını yakaladığı kayıt firmasıdır. Ayrıca The Smiths ve Desperate Bicycles gibi önemli isimlerle de tanınan firma bir dönem maddi sıkıntılarda yaşadı. Sonrasında ise The Libertines, The Strokes ve Antony and the Johnsons yükselişe geçerek müzik türlerini daha da genişleterek yoluna İngiltere’nin ardından Amerika’da da devam ediyor. Grubun bu yılki en iyi albüm listesinin başını ise Shame adlı Londralı ekibin Songs of Praise albümü yapıyor. Listenin ikinci sırasını Richard Russell tarafından oluşturulan Everything is Recorded adlı albüm alıyor. Üçüncü sırayı IDLES grubundan Joy As An Act Of Resistance alırken dördüncü olarak bu yıl sıkça dinlediğimiz ve yakın zamanda yeniden İstanbul’da konser verecek Khruangbin alıyor.

Shame - Songs of Praise Album of the Year

Oh Sees, Nils Frahm, Courtney Barnett, Interpol ve Kamasi Washington gibi isimlerinde yer aldığı bütün listeye şuradaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.