Her yıl yaz aylarında İstanbul’u metal müzikle buluşturan organizatörler 4. yılında Rock Off’a özel bir kadro ile gene sahneleri ve çevremizi güzel seslerle buluşturacaklar.

Bu yıl ise geçtiğimiz yıllara göre tek gün gerçekleşecek festivalin kadrosu ise hiçte azımsanmayacak bir şekilde kurulmuş. Geçtiğimiz yıllarda Megadeth, HIM, Amon Amarth, Stratovarius, Gojira, Korn, Apocalyptica, Behemoth, Annihilator, Haggard, Jorn Lande, Dark Tranquillity, Children of Bodom, Sabaton ve Dragonforce,  My Dying Bride, Korpiklaani, Turisas gibi birçok grubu ağırlayan Rock Off, 2017 yılında ise gayet iddialı. Amon Amarth’dan Johan’ın sözlerine kulak verelim ve orada buluşalım.

Bu seneki festivalde ise Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve ülkemizde ilk defa kendi prodüksiyonları olan görkemli Viking sahnesi ile konser verecek olan AMON AMARTH, Türkiye’deki ilk konserini verecek olan death metal’in rüya kadrosu BLOODBATH, Grind Core/Death Metal’in efsanevi isimlerinden NAPALM DEATH ve Folk Metal’in sevilen temsilcisi KORPIKLAANI yer alacak. Monster Energy Presents: Rock Off 2017’nin yerli konukları ise sahne enerjisi dillere destan BLACK TOOTH, doom metal’in İstanbul kalesi SÜLFÜR ENSEMBLE ve kendine has death metal tarzıyla ses getiren MILK HUNTER olacak.

29 Temmuz’da UNIQ Açıkhava sahnesinde düzenlenecek festival için şu anda sahne önü biletleri tükenmiş durumda ancak buradaki adresten normal kısımdaki biletleri satın alabilirsiniz.

Monster Energy’nin de büyük destek verdiği konserde görüşmek üzere.